Muži B zvítězili v posledních dvou zápasech a setrvávají v PH+SČ Lize mužů

V posledních víkendových zápasech Draci vybojovali dvě výhry a získali tím jistotu udržení PH+SČ Lize mužů.

Vítězství nad Matfyzem

Do předposledního zápasu sezóny vstoupili Draci aktivně a na konci čtvrté minuty šli do vedení zásluhou posily z A týmu Vojty Honzáka. Soupeř ale nenechal nic náhodě a Matyáš Novotný v brance musel řešit několik nebezpečných situací. Těsně před koncem třetiny se ale prosadilo Dračí duo zkušených veteránů Paskal – Mikulíček a druhý jmenovaný už mířil přesně, 2:0. Bohužel soupeř ve druhé třetině kontroval z nepřehledných situací dvěma góly, ale i přesto Draci nepolevovali a soupeře přehrávali, což nakonec vyústilo v gól Štěpána Schneidera. Do třetí třetiny tak Draci vstupovali s jednogólovým náskokem, který v jejím průběhu navýšili Kilián Smetánka a po přesném pasu Martina Kaprálka nekompromisně zakončoval Adam Lubina. V závěru ještě za soupeře snížil Chudoba, ale Draci si výsledek pohlídali a zaslouženě zvítězili 5:3.

Potvrzení záchany proti Inženýrům

V posledním zápase Draky čekal celek FBC Engineers. I když se mohlo vzhledem k postavení soupeře v tabulce zdát, že zápas bude jednoduchou záležitostí, v první třetině tomu rozhodně tak nebylo. Už po dvaceti sekundách sice otevřel skóre Kaprálek, ale Draci působili ospale hned a z prvního protiútoku soupeře musel Dostál likvidovat nebezpečnou situaci. Bohužel ve čtvrté minutě už kapituloval a bylo vyrovnáno. Jenže to nebylo všechno. Po dalších nebezpečných situacích před Dračí brankou se soupeři během jedenácté minuty povedlo dvakrát skórovat a trenér Tichý musel zapojit hlasivky naplno. To mělo svůj efekt, protože Honzák s Kubešem během necelých dvou minut vyrovnali. Vyrovnaný stav se změnil až ve druhém dějství, kdy se zpoza obránce trefil za soupeře Peleška, ale o dvě minuty později spustili Draci brankostroj, když do konce třetiny nasázeli soupeři pět branek a tím jeho odpor ke spokojenosti vládce střídačky Tomáše „TT“ Tichého definitivně zlomili. Ve třetí třetině pak rozjetý Štěpán Schneider dokonal hattrick. Soupeř ještě přidal jeden zásah výstavním vinglem z hole Kováče, ale to bylo z jeho strany vše. V poslední minutě ještě přidal poslední gól Draků v této sezoně Tomáš Paskal a Draci mohli slavit nejen vítězství 12:5, ale i udržení v soutěži, kde nakonec obsadili devátou příčku.