1. kolo Poháru ČF: Draci obrali o body prvoligovou Orku a ovládli skupinu

Fantastický úspěch se povedl Drakům na závěr skupinové fáze Poháru Českého florbalu, když obrali o body nováčka první ligy - Orku Čelákovice.

Draci vstoupili do Poháru utkáním proti domácím Alien Nation výhrou 13-4. Přestože se nejednalo o přesvědčivý výkon našeho Áčka, tak si Draci dokázali vytvořit dostatečný náskok a utkání dovedli do vítězného konce. V druhém utkání čekal Draky známý soupeř z loňského Poháru FA Mladá Boleslav. Loni Draci v dramatickém utkání brali výhru 4-3, letos si povedeným výkonem zajistili výhru 9-3. Utkání bylo v první třetině velmi bojovné, soupeři se florbalové nedařilo, o to více pak bolely souboje. Bohužel důsledkem takové hry soupeře bylo i několik zranění na naší straně.

Druhý den Poháru čekal na Draky outsider skupiny, tým Young Boys. Utkání bylo jasně v dračí režii, o tom také svědčí výsledek 19-2. V posledním zápase čekal Draky soupeř z druhé nejvyšší ligy Orka Čelákovice, což budilo velký respekt. Drakům se ale už od začátku dařilo dostávat soupeře pod tlak a často ohrožovali branku soupeře. První se ale z gólu radovala Orka. Drakům pomohly až vyloučení soupeře a samotném závěru první třetiny utkání otočili na 2-1. V druhé třetině převzal otěže zápasu soupeř a Draky velmi trápil. Na gól si ale Orka musela počkat do přesilovky 5 na 3 a do třetí třetiny se šlo za vyrovnaného stavu 2-2. Třetí dějství bylo velmi vyrovnané a dlouho to vypadalo, že se již gólu nedočkáme, když oba gólmani předváděli perfektní výkony. Ledy prolomil až přesilovkový gól Draků, na který ale soupeř zvládl velmi rychle odpovědět. Orka navíc dohrávala zápas v přesilové hře, kterou ale nedokázala využít a zápas tak skončil remízou. Draci díky lepšímu skóre ovládli skupinu a, stejně jako loni, postoupili do dalších bojů z prvního místa.

V dalším kole čeká Draky soupeř TJ Sokol Koberovy, který loni sestoupil z Divize a letos zabojují o postup zpět v regionální lize Libereckého kraje. Utkání se odehraje na hřišti soupeře v pátek od 20:00.

SK Alien Nation x FBC Draci Řičany 4:13 (1:4, 0:2, 3:7)

FBC Draci Říčany x FA Mladá Boleslav 9:3 (3:0, 2:2, 4:1)

FBC Draci Říčany x FBC Young Boys 19:2 (7:0, 7:1, 5:1)

ASK Orka Čelákovice x FBC Draci Říčany 3:3 (1:2, 1:0, 1:1)