Klub FBC Draci

4_20220628_110909.jpg

Náš florbalový klub byl založen v roce 2010 a za 13 let své existence prošel velmi dynamickým rozvojem. 

V současnosti máme téměř 260 členů, působíme v Říčanech a Čerčanech a provozujeme kompletní mládežnickou a mužskou strukturu kategorií. 

Naší vizí a dlouhodobým cílem, podpořeným klubovými hodnotami a sportovním kodexem, je nabízet co nejvyšší výkonnostní úroveň florbalu napříč kategoriemi. Trenéři se rekrutují z řad bývalých nebo současných florbalových hráčů a rodičů, všichni pak vlastní profesionální licenci trenéra Českého florbalu. Pravidelně se účastníme turnajů pod hlavičkou Českého florbalu i velkých vícedenních turnajů v ČR i v zahraničí, z kterých vozíme nejen cenné zkušenosti, ale i trofeje.

Roční rozpočet klubu pro zajištění jeho sportovního i materiálního chodu z velké části tvoří příspěvky rodičů, dále pak grant dotace Národní sportovní agentury, dotace města Říčany města Říčany, příspěvek od Středočeského kraje a také několik darů z řad soukromých subjektů. Všem našim partnerům děkujeme stejně jako si vážíme podpory dobrovolníků zapojených do chodu klubu a našich skvělých fanoušků.