Áčko si venku koledovalo o první ztrátu v sezoně, nakonec ale veze z Budějovic plný počet bodů

Druhé kolo Divize přineslo utkání Draků proti Štírům B. Přestože Draci vedli po první třetině 4-0, závěr přinesl drama.

Draci do zápasu vstoupili sebevědomě a rychle se ujali vedení. Během první třetiny se jim podařilo vstřelit čtyři branky a nic nenaznačovalo tomu, že by mohl v zápase přijít nějaký zvrat. Ve druhé třetině však Draci viditelně polevili a soupeř naopak přidal na tempu. Druhá třetina byla spíše v režii domácích Štírů, Draky však v brance držel skvěle chytající Novotný a stav zůstával 4-0 pro říčanské florbalisty.

Domácím se první branku podařilo vstřelit až v 7. minutě třetí části a 5 minut před koncem třetiny Štíři stáhli dračí náskok na jediný gól. Za stavu 4-3 ale Draci opět přidali a rychle zvládli odpovědět, když Dušek využil prostoru na středu hřiště a přesnou střelou dal Drakům dvougólové vedení. Góly jistoty ještě přidali Špok s Tománkem a říčanští si tak i přes velmi vlažný a nekoncentrovaný výkon v druhé a třetí třetině vezou domů 3 body.

Hodnocení trenéra Draků Adama Čechoviče: "Dneska jsme hráli náš florbal jen v první třetině a následně až na úplném konci, když nás soupeř dotáhl na gól. První třetina nás úplně ukolébala a soupeř se od druhé třetiny jen zlepšovat a tlačil se do naší brány. Naštěstí jsme měli na jednobrankové snížení dobrou reakci, a tak si mimo lekce, že se zde musí hrát celý zápas, odvážíme také tři body. Děkujeme soupeři za utkání a hodně štěstí do sezóny."