A-tým doma potvrdil roli favorita a už vyhlíží souboj o první místo s Gorilami Plzeň

Poslední domácí zápas v roce 2023 zbytečné drama nepřinesl a Draci si došli pro další důležité 3 body do tabulky.

Klatovy statečně vzdorovaly, složily je ale dračí přesilovky

Draci již od úvodu zápasu diktovali tempo hry a snažili se být na hřišti dominantní. První desetiminutovka se domácím velmi povedla a vedli 3:0. Poté přišla hluchá pasáž a Klatovy snížily na rozdíl dvou branek.

Důležitý, a možná i zlomový moment, přinesl úvod druhé třetiny, když Novotný vychytal v trestném střílení hostujícího Stelzera. Klatovy pak Drakům nabídly krátce za sebou 3 přesilovky, které říčanští využili a odskočili na 6:1. Hosté na konci třetiny zvládli také využít svou přesilovku a do třetí třetiny se šlo za stavu 6:2. Závěrečná třetina pak přinesla nejvíce branek, oba týmy využily po jedné přesilové hře, dohromady v ní padlo 7 branek, a utkání skončilo 11:4.

Celkem divákům zápas nabídnul 10 vyloučení, kdy Draci dokázali využít všech 5 svých přesilovek a v Divizi této statistice jasně kralují s úspěšností 50%.

Souboj o první místo již tento víkend

V neděli 17.12. se Draci vydají do Plzně na souboj s Gorilami. V prvním vzájemném utkání zvládli říčanští otočit nepříznivý vývoj utkání z 5:10 na 11:10. Nyní je čeká ještě náročnější souboj na hale soupeře. Gorily od té doby neprohráli jediný zápas a jsou tak hlavními konkurenty Draků v boji o první místo tabulky divize. Plzeňští od prvního zápasu ještě posílili o hráče se zkušenostmi z elitních lig a můžeme se jistě těšit na jeden z nejzajímavějších zápasů sezony. Držte Drakům palce, nebo rovnou dorazte do Plzně. Hraje se od 18:00 v hale Area D.