Czech Open posloužil Drakům jako skvělá příprava na novou sezonu

Na letošním Czech Open nás reprezentovali dva týmy. Těmi byl elitní A tým a rezerva TT B. A tým chtěl napravit loňský neúspěch, rezerva TT B naopak chtěla navázat na povedené výkony z minulého ročníku Czech Open.

Muži A

Muži vstupovali do turnaji proti maďarským Wizards Old Stars. Přestože se herně Draci lehce trápili, výsledek 8-2 přinesl kýžené tři body. Teprve druhý zápas v turnaji byl pro Draky pořádnou prověrkou. Divizní Jihlava dlouho vedla 1-0, v druhé půli se ale Drakům povedlo zápas překlopit na svojí stranu a nakonec zvítězit 3-1. Herní trápení říčanských prolomil až zápas se silnými Lotyši. Draci využili dvě přesilovky a jednou skórovali ve hře 4 na 4. Pouze dramatický a emočně vypjatý závěr se nepovedl podle představ a lotyšský výběr korigoval na konečných 3-1. Říčanské áčko ukončilo skupinu na prvním místě skupiny s maximálně možným dosaženým počtem bodů.

V následujícím play-off Draci narazili na pražský výběr Bad Shooters, se kterým si poradili 5-1. V sobotním utkání s Porubou zažili říčanští snový start do zápasu a hned zkraje vedli 1-0. Do konce poloviny, i přes nespočet gólových šancí, přidali Draci pouze jeden gól. To se hráčům s Drakem na prsou vymstilo a soupeři se podařilo těsně před koncem srovnat na 2-2. V nájezdech si však Áčko oprávněně věří a tradičně tuto dovednostní disciplínu zvládlo na jedničku. To znamenalo postup do osmifinále. Bohužel, stopku v další fázi pavouka play-off Drakům vystavil tým FBC Došwich Milevsko, stejně jako loňském ročníku Poháru Českého florbalu. V dramatickém zápase, ještě pár vteřin před koncem, sahali Draci po vyrovnání na 4-4, to se však nepodařilo. Soupeř následně zpečetil svou výhru gólem do prázdné branky. Konečný výsledek osmifinálového zápasu byl 5-3 ve prospěch soupeře FBC Došwich Milevsko.

Turnaj hodnotil také trenér A týmu Adam Čechovič:

”První dva zápasy jsme se herně trochu hledali, ale i tak je zvládli. Od zápasu s lotyšským týmem se mi naše hra začala líbit. I přes proházené obrany nám to dozadu klapalo, vepředu jsme si vytvářeli dost šancí, dařilo se nám hrát kombinačně. Bad Shooters jsme v play-off k ničemu nepustili a následně v hodně povedený první polovině Porubu také ne. Tady se poté bohužel rozpadla naše útočná hra a začali jsme se bát. To vyústilo ve vyrovnání zápasu z ničeho. Vyzdvihnul bych ale skvěle zvládnuté nájezdy, jak od hráčů, tak od brankáře. V utkání s Milevskem za stavu 2:2 jsem hodně věřil v naší výhru, ale přišly chyby, které soupeř potrestal. Klukům z Milevska určitě patří pochvala za zakončení, to umí opravdu výborně. My se od nich máme v tomto směru co učit. I přes prohru beru ten zápas hodně pozitivně, stále čerpáme zkušenosti, kterých má soupeř z divize a play up prostě víc. Dokážeme hrát vyrovnaně s týmem, který má kádr na Národní ligu (3. nejvyšší soutěž) a stačil třeba jeden detail trochu jinak a postup bychom slavili my.”

Muži B

Dračí rezerva vstoupila na turnaj v omlazené sestavě a po intenzivní halové přípravě. Pro TTB bylo hlavním cílem odehrát kvalitní zápasy se všemi soupeři a nasbírat cenné zkušenosti. První zápas s dánským soupeřem FC Kold Kold byl spíše oťukávací. V prvním poločase se říčanští hráči na hřišti hledali a po prvním poločase svítilo na tabuli fotbalové skóre 0:0. V druhém poločase se však probudili dračí střelci a během 10 minut si Draci vypracovali pohodlný tříbrankový náskok, neinkasovali, a toto skóre vydrželo až do závěrečné sirény. Tým byl po tomto zápase sehraný a brankář Štěpán Šrůta si navíc připsal zaslouženě nulu. V druhém zápase proti týmu Svarta tahali bohužel říčanští od začátku za kratší konec. Balónky se odrážely na hole soupeře, ten byl navíc rychlejší, důraznější a aktivnější. Nakonec z toho byla poměrně krutá prohra 0:4, i když si Draci zasloužili vstřelit alespoň jeden gól. Poslední zápas čekal TTB proti favoritovi skupiny, lotyšskému týmu SK Slampe/Zevid. Draci se soupeře nezalekli a v 7. minutě se ujali vedení. Lotyši poté zvýšil tlak a odskočili na rozdíl tří branek. Říčanští hráči však odehráli krásné utkání, kdy se dotáhli na rozdíl jediného gólu a soupeře tlačili ve hře bez brankáře až do závěrečné sirény. Vstřelit srovnávací branku se však nepodařilo a utkání skončilo 4:3 v neprospěch Draků.

V play-off čekal říčanské divizní soupeř z Jihlavy. Byl to těžký zápas o každý metr na hřišti, Draci předváděli nejlepší hru za celý turnaj. I přes to soupeř, po řadě sporných rozhodnutí v rámci zápasu, odskočil na rozdíl dvou branek. 5 minut před koncem zápasu se podařilo Drakům vstřelit kontaktní branku a začali vyvíjet na soupeře velký tlak. Bohužel v závěru přišlo nešťastné vyloučení, a i přes snahu a velkou bojovnost celého týmu se říčanským nepovedlo v oslabení vyrovnat. Výsledek 2:1 v neprospěch Draků znamenal konec TTB v turnaji.

Zhodnocení trenéra B týmu Tomáše Tichého:

"Upřímně, mám z celého turnaje obrovskou radost. Fungovali jsme jako parádní tým, brankáři výborně zachytali. Letos jsme dostali oproti minulému roku těžší skupinu. Podařilo se nám sice v rámci celého turnaje pouze jednou zvítězit, ale hráli jsme vyrovnaně s týmy, které hrají i o 4 soutěže víš než my. Myslím, že jsme si v rámci play-off zasloužili v turnaji dojít dál. Ale jsem moc rád, že se zapojil velký počet hráčů juniorského a dorosteneckého věku, které dle mého názoru turnaj zase o něco posunul a oni nám svou hrou velmi pomohli. Nejvíce si ale cením toho, že jsme zvládli vyhrocené momenty posledních dvou utkání, nepoložili se z rozhodnutí, která se nám nelíbila, a bojovali jsme vždy do závěru zápasu. Doufám, že si tuto formu přeneseme i do ligové sezóny a kluci si budou s chutí chodit zahrát za TTB."