117_20240301_174214.jpg

Další díl povídání s Draky, tentokrát s oporou defenzivy Ondřej Kubešem: „Chceme ukázat fanouškům, co všechno dokážeme.“

Začátek historicky prvního play off divize našich mužů se nezadržitelně blíží. Přinášíme vám proto rozhovor s jedním z lídrů A-týmu Ondřejem Kubešem.

Ondro, kdyby ti někdo před třemi roky řekl, že Draci budou letos hrát o postup do Národní ligy (3. nejvyšší soutěž), věřil bys mu?

Postup do Národní ligy je pro Draky dlouhodobým cílem. I samotná představa, že se nám, v naší premiérové sezóně, podařilo vydobýt si právo vyzvat nejlepší divizní týmy v play-off do Národní ligy mi přijde jako ohromný úspěch říčanského florbalu. Kdyby mi to někdo před 3 lety řekl, tak bych ho měl spíše za snílka, protože v tu dobu mužský A-tým nehrál ani nejvyšší regionální soutěž, natož divizi.

Draci v základní části skončili na prvním místě, tým má za sebou zvládnutá velmi těžká utkání, ale i dvě prohry na hřišti soupeřů. Jak moc velkým faktorem je domácí prostředí?

Pro mě osobně naprosto klíčovým, při výjezdních utkání se může dlouhá cesta podepsat na rozcvičce, která pak ovlivňuje celý zbytek zápasu. Naopak v domácí hale jsme také všichni zvyklí na povrch, osvětlení a odrazy míčků jak od podlahy, tak od mantinelů. Samozřejmě jsou největší výhodou domácího prostředí naši fanoušci, kteří nám vytváří neuvěřitelnou atmosféru prakticky na každém zápase. V těch nejtěžších chvílích má člověk v plné hale opravdu pocit, že nás je na hřišti ne 6, ale 7.

Co myslíš, že bude v play-off jiné oproti dosavadním zápasům?

Očekávám o mnoho více fyzičtější zápasy a boj o každý centimetr hrací plochy. Každá sebemenší chyba může značně zkomplikovat celou sérii. Bude to chtít od všech hráčů respekt, koncentraci a sebevědomí. Upřímně se docela těším, protože tento „formát utkání“ jsem ještě neměl tu čest hrát a jsem, přirozeně, velmi zvědavý.

Jsou nějaké týmy, které favorizuješ na postup do Národní ligy?

Osobně tabulky všech divizí moc nesleduji. Na základě osobní zkušenosti bych tipoval Gorily Plzeň, případně pak FBS Olomouc. Play-off je ale ve všech sportech nevyzpytatelná věc a favorit de facto neexistuje.

V čem vidíš největší sílu našeho týmu?

Každá naše lajna je jistým způsobem unikátní a když se nedaří jedné formaci, tak zbylé dvě zápas rozhodnou. V tom je naše obrovská síla, stejně jako v týmovosti. S klukama si rozumíme nejen na hřišti, ale i mimo něj. Víme, že se můžeme jeden na druhého spolehnout, což je v zápasech naprosto klíčové

V play-off nás čeká vítěz série Barracudas Slaný a FBC Slavia Praha (aktuální stav série 1-1), vidíš v sérii nějakého favorita a jaký tým by sis přál do druhého kola více?

Jak jsem již říkal tak, dle mého názoru, favorit prakticky neexistuje. Já sám bych si přál více Slavii, jelikož jsme proti ní v sezóně odehráli několik přátelských zápasů a pamatuji si, co se od kterých hráčů dá na hřišti očekávat. Bararracudas by pro nás byly jedna velká neznámá, ale co jsem slyšel, tak mají se Slavií podobný herní styl.

Během sezony na zápasy Draků chodilo pravidelně přes stovku diváků, je něco co bys dračím podporovatelům před play-off vzkázal?

Aktuálně se celý náš mančaft intenzivně připravuje fyzicky, technicky i psychicky. Chceme ukázat vám, našim věrným fanouškům, co všechno Draci dokážou. Play-off je od základní části naprosto odlišné a jsem si jistý, že to pro vás bude perfektní podívaná. Dorazte na domácí zápasy a pomozte nám k postupu!