Související zápasy

Florbalový klub Draci
90_20231030_164148.jpg

Další výhry áčka. Muži jsou po osmém kole Divize stále neporaženi

Muži zažívají snovou premiéru v Divizi. Po osmi odehraných zápasech jsou na prvním místě a mají příjemný náskok. Utkání pro web hodnotil hlavní trenér A-týmu Adam Čechovič.

FBC Draci Říčany x FBC Strakonice 10:5

"Velký zápas, nejen proto, že se jednalo o souboj o první místo, ale o také velkou událost pro celý klub v podobě otevření nové haly. Celý tým v ní chtěl podat co nejlepší výkon, zvítězit a dopřát tak vítěznou derniéru také Danovi Jonášovi, který se na zápase rozloučil se svou bohatou kariérou. Zhruba 250 diváků sledovalo skvělou první třetinu od našeho týmu. Strakonice se špatně dostávali k míčku díky aktivnímu přístupu našich hráčů a přidala se také efektivita v zakončení. V závěru první třetiny se Drakům podařilo odskočit na rozdíl tří gólů, ale všichni jsme věděli, že celý zápas je před námi. Druhá třetina byla značně poznamenána vyloučením Jakuba Tabáška do konce zápasu a Strakonice dostali možnost několika přesilovek. Naše čtveřice pro oslabení s Matym v zádech nás opět podržely, Strakonice dokázali vsítit jen jednou a díky dvěma hezkým brankám patřila i druhá třetina Drakům. Vstup do třetí třetiny se ovšem nevydařil vůbec a soupeř se během dvaceti sekund vrátil do zápasu dvěma góly. To nás opět nakoplo a hra se srovnala, byť na nás sedmý gól dokázal soupeř ještě odpovědět, tak na osmý, devátý a desátý již žádnou odpověď nenašel a úvodní pětiminutovka třetí třetiny byla zapomenuta. Náš tým si tak krásným výkonem upevnil první místo v tabulce."


FBC Kutná Hora x FBC Draci Říčany 4:5


"Kutná Hora je soupeřem, který na své palubovce neprohrává a umí nepříjemně zatápět každému soupeři. My jsme naopak nastupovali do zápasu s několika citelnými absencemi, ale s ambicí přivézt domů tři body. V první třetině byli Draci lepším týmem, bohužel se podařilo využít pouze dvě z několika šancí a naopak soupeři hned tu první. Na začátku druhé třetiny se podařilo rychle odskočit, vstřelili jsme dvě branky a zdálo se, že půjde o jasnou věc. Kutná Hora ovšem hru přitvrdila, což nás rozhodilo, přišla zbytečná vyloučení a návrat domácích do hry. Až do samotného konce bylo skóre slibné, drželi jsme vedení a nedovolili soupeři mnoho příležitostí. Dokonce se nám podařilo výborně zvládnout i dvě oslabení 3 proti 5. Až v předposlední minutě udeřili domácí z brejku započatým jednoduchým výhozem a špatnou reakcí našich hráčů. Poslední minutu musel tedy náš tým odpovědně bránit proti soupeři bez brankáře a ideálně držet míček daleko od brány. Vedení se podařilo udržet a tak odvážíme cenné tři body s vědomím, že jsme předvedli už i lepší výkony a je co zlepšovat."

(Zdroj foto: Flickr FBC Kutná Hora)