109_20240201_213207.jpg

Dorostenci o víkendu vyhráli oba zápasy, dvě výhry si připsali i st. žáci. Bílý tým elévů vyhrál všechny zápasy!

Velmi úspěšný víkend mají za sebou kategorie elévů, starších žáků i dorostenců. Podrobnosti se dočtete níže.

Elévové

Bílý tým elévů postoupil po 4 výhrách do 2. koše. Ve Zbraslavi se střetli s týmy Sparty, Prague Tigers a Vosami Praha. Velmi pěkný výkon dokázali přetavit ve výhry a zaslouženě si vyzkouší druhý nejvyšší koš. Oba dva zbylé týmy elévů šly také do akce, žlutí odehráli svůj turnaj v hale s dlouhou historií na pražských Vinohradech a modří se vydali na výlet do Mladé Boleslavi.

Starší žáci

Starší žáci A chtěli vybojovat účast ve druhém výkonnostním koši, ale ve finále o něj těsně prohráli. Přesto se dá hodnotit turnaj jako velmi povedený. Ve skupině se jim podařilo porazit Bohemians a SKV. Zajímavostí je, že s SKV odehráli již šestý vzájemný duel a Draci zvítězili po čtvrté v řadě. 

B-tým starších žáků pořádal doma, ale i přes skvělou atmosféru ve všech zápasech nakonec pouze jednou remizoval. Trenéři si však pochvalovali velkou chuť hráčů i rodičů, kteří Draky povzbuzovali. V posledním zápase výběr našich starších žáků pořádně potrápil Spartu, která již vedla 7:3, Draci ale zvládli utkání zdramatizovat a jen štěstí na konci chybělo, aby srovnali na 7:7. 

"O víkendu jsme odehráli 3 utkání za skvělé domácí atmosféry. V prvním zápase jsme nebyli dostatečně aktivní v útoku, nedařila se nám obranná fáze a pouštěli jsme soupeře do spousty šancí. Do druhého utkání se nám podařilo vstoupit lépe, ale postupně jsme polevovali, druhý poločas byl z naší strany výrazně lepší, nicméně nás srážela zbytečná vyloučení, která soupeř trestal. Třetí zápas jsme začali dobře, byli jsme aktivní v útoku, vytvářeli jsme si šance a soupeře se nám dařilo držet na uzdě. Ve druhém poločase se nám nepodařilo navázat na výkon v obranné fázi z 1. půlky a nechali jsme soupeře vytvářet si šance." Jan Kovář, trenér starších žáků

Dorostenci

Do druhého koše své ligy postoupili naši dorostenci, když na domácím turnaji vyhráli oba zápasy. V prvním ranním zápase jasně přehráli Došwich Milevsko 11:2 a Jihlavu se jim podařilo porazit 5:3.

"První zápas se nám povedl přesně jak jsme si v šatně řekli, měli jsme dobrý pohyb a vyhrávali většinu soubojů. Díky tomu jsme si vytvořili rozhodující náskok ještě před koncem první třetiny. V zápase s Jihlavou se nám bohužel nepodařilo navázat na dobrý pohyb bez balonu, jako v prvním zápase, a tak jsme se trochu natrápili. Jsem však rád, že se nám přesto podařilo zvítězit." Matyáš Pros, trenér dorostenců


Muži B

Zápasy hráli také Muži TT B, z Kunratic se jim podařilo přivézt 3 body za výhru nad Black Angels. Ranní zápas se Stochov byl sice dlouho vyrovnaný, nakonec ale Draci padli 4:1. 

" Obecně máme vzestupnou tendenci a daří se nám být lepší ve fázích hry, které nám na začátku sezóny dělaly problém. V prvním utkání se Stochovem jsme měli neuvěřitelnou smůlu v zakončení a soupeř naše chyby trestal. Druhé utkání jsme téměř celou dobu vedli, ale nechali jsme soupeře, aby ho díky naším klasickým chybám, úplně zbytečně zdramatizoval. 3 body bereme všema deseti a věřím, že se nám příští domácí turnaj povede za plný počet bodů." Tomáš Tichý, trenér mužů TTB

Muži A

A - tým mužů jel pro tři body na půdu předposledního Meťáku České Budějovice. Hned zkraje se našemu elitnímu týmu podařilo vstřelit dva góly a vedení si pak již po celý zápas pohlídal. Na konci zápasu svítilo na tabuli skóre 9:3 pro Draky.

"Aktuálně musíme všude získávat tři body, a to jsme dnes splnili. Nejlepší od nás byla třetí třetina, kde jsme vystupňovali tempo a hráli na balónku rychle a hýbali se i bez něj. Dalším pozitivem je hra dozadu, kam jsme dnes dřeli a zároveň jsme i přes četnou marodku odehráli celý match na tři lajny, nemuseli stahovat, nemuseli dělat změny a kluci, kteří běžně nemají tolik prostoru odehráli dobrý zápas. Největším pozitivem jsou však dnes naši diváci, kterých zas i v sobotu večer přijelo mraky. Díky za to!" Adam Čechovič, trenér mužů