115_20240220_152836.jpg

Dorostenci zdolali Black Angels, oba týmy juniorů si připsaly jednu výhru a starší žáci udrželi 3. koš

Náročný víkend, který byl ovlivněn mnoha absencemi a jarními prázdninami, Draci zvládli. Dorostenci si v okleštěné sestavě překvapivě poradili s Black Angels, poté ale nestačili na Wizards. Oba juniorské týmy připsaly 3 body do tabulky a starším žákům se podařilo zvítězit alespoň v posledním zápase turnaje a udrželi tak 3. koš. Přečtěte si jak trenéři hodnotili odehraná utkání.

Starší žáci, Arena Barrandov

Liga starších žáků, 3. koš

Hodnocení trenéra Ondřeje Kubeše:
"Starší žáci se v neděli vydali na turnaj již tradičně do 3. koše. I přes lehce skromnější počet hráčů jsme byli schopni odehrát všechny naše zápasy se vztyčenou hlavou, i když je pravdou, že výsledkově se tentokráte tolik nedařilo. Pozitivně se dá vyzdvihnout zejména poslední zápas, který dopadl 5:2 v náš prospěch, a proto i příště družstvo starších žáků bude hrát stejný koš. Na závěr bychom rádi poděkovali gólmanovi mladších žáků, který se na své premiéře ve vyšší kategorii perfektně prezentoval."

Dorostenci, SH Kbely

1. liga dorostenců, 2. koš

Hodnocení trenéra Marka Honzáka:
"Na nedělní turnaj ve 2. koši jsme se vydali v početně omezené sestavě. První zápas proti, v této sezóně neznámým, Black Angels jsme vyhráli 4:1. Technicky vyspělí hráči BA nenašli recept na náš semknutý týmový výkon, podpořeným skvěle chytajícím Kubou Mrázkem. Ve druhém zápase proti Wizards jsme nezachytili začátek zápasu. Než jsme se stačili vrátit zpět do zápasu, projevil se početní nedostatek a výsledek 2:7 odpovídá průběhu utkání.”

Junioři B, Tělocvična Gymnázia Říčany

3. liga juniorů

Hodnocení trenéra Vladimíra Šedivého:
"V prvním zápase si Draci, zajištěni obětavým Štěpánem Šrůtou v brance, bez problémů poradili s FAT PIPE Start98 7:0. V tomto zápase bylo pouze paradoxní to, že přesilové hry, na které jsme celou sezónu byli hrdí a v jejichž úspěšnosti jsme byli na špičce ligy, nám vůbec nešly. Dokonce se dá říci, že jsme při nich více ohrožovali sami sebe než soupeře. Do příštího turnaje na nich musíme opět zapracovat.
Druhý zápas proti Pitbuls Kolín (4:13) se mi těžko hodnotí, protože nepřízní osudu jsme přišli o všechny gólmany a do branky tak musel jeden z hráčů z pole. U juniorské soutěže je to dost velký handicap a jediné, co k tomu tak mohu říci je, že konečné skóre neodpovídá tomu, co se dělo na hřišti."

Junioři A, SH V Aleji Lysá n/L

2. liga juniorů

Hodnocení trenéra Tomáše Tichého:
"Do Lysé nad Labem jsme vzhledem k termínové kolizi se zápasy dorostu a mužů, prázdninám, nemocem a zraněním odjeli v počtu 9+1. V prvním zápase nás čekala Traverza, která přijela s téměř kompletními třemi formacemi. Náš tým poskládaný z kombinace juniorů a juniorů/dorostu B příjemně překvapil. Draci na soupeře vlétli a po první třetině vedli 4:0. Odehrát celý zápas v necelých dvou formacích je velmi fyzicky náročné, Traverza postupně dračí náskok ukrajovala a nakonec vyrovnala. Říčanští hráči však minutu a půl před koncem, zásluhou parádní akce Petra Zichy, odskočili znovu do vedení a vítězství pečetil gólem do prázdné branky Jiří Čížek.
V druhém zápase nás čekal Falcon, který na tom byl početně podobně jako Traverza, naopak Draci šli do zápasu v počtu 8+1. I přes to jsme 2 třetiny vedli, bohužel ve třetí třetině došly síly a soupeř nás přestřílel. Velké díky všem hráčům za odehrání těchto zápasů!"