Florbalový klub Draci
DraciGorily
11:10(2:4,3:5,6:1)
ne 8. 10. 2023 17:00 @ SH ZŠ Průhonice, Divize, 5. kolo

Draci potvrdili druhé místo! Neuvěřitelným obratem ve třetí třetině si pojistili 3 body proti Gorilám

Souboj druhého týmu se třetím vždy přináší zajímavé bitvy. Zápas Draků s Gorilami nebyl výjimkou…

Utkání se na začátku vyvíjelo pro Draky dobře. Domácí šli dvakrát do vedení, Plzni se ale vždy podařilo rychle odpovědět. Otěže zápasu pak přebraly Gorily, když do konce třetiny nastřílely ještě další dva góly a šly do vedení 4:2.

V druhé třetině pokračovala dominance hostujícího celku. Góly sice padaly na obou stranách, plzeňským se však podařilo navýšit svůj náskok na 4 branky a do šaten se šlo za stavu 5:9 pro hosty. Draci potřebovali změnu, pokud chtěli pomýšlet na zvrat utkání.

Do třetí třetiny vstoupili domácí aktivnější hrou, ale prosadit se podařilo jako první hostům. Zdálo se, že rozdíl pěti branek proti silnému soupeři bude znamenat poklidnou výhru pro Plzeň. Draci však nesložili zbraně a zahájili velkolepou jízdu. Postupně se dařilo náskok stahovat, avšak 5 minut před koncem byl rozdíl stále o tři góly a na tabuli svítilo skóre 7:10. Přišlo však další vyloučení hostů a využitá dračí přesilová hra, která nastartovala závěrečný brankostroj. Domácí, hnaní skvělými fanoušky, postupně skóre dorovnali, když desátý gól dotlačil silou vůle do branky Jakub Tabášek. Na svého staršího bratra záhy navázal Matěj Tabášek a minutu před koncem překlopil skóre na stanu domácích. Závěrečnému tlaku soupeře se podařilo odolat a Draci tak slaví velmi důležitou a cennou výhru.

Utkání hodnotil i trenér A-týmu Adam Čechovič:

“Zápas proti kvalitnímu soupeři, do kterého jsme sice dobře vstoupili, ale závěr první třetiny a celá druhá patřila soupeři. Ten dokázal hrát velmi rychle na míčku a skvěle využíval své šance, s čímž my jsme měli naopak problém. Do třetí třetiny se šlo za stavu 5:10, ale s vírou, že zápas můžeme minimálně zdramatizovat. To se také stalo. Soupeř se stáhl do defenzivy a tím nám vznikl prostor na střelbu z větší vzdálenosti a tlak do branky. Výhra 11:10 je odměnou za velkou morální sílu, kterou jsme během zápasu ukázali, nicméně je potřeba mít na paměti i důvody, proč nás soupeř ve druhé třetině výrazně přehrál.”