Související zápasy

Florbalový klub Draci

Draci vyplenili Eden a postupují do závěrečného kola play off

Draci se na zápasy na venkovním hřišti připravili na výbornou a v obou naprosto přejeli soupeře. V sérii zvítězili 3-1 na zápasy a ve třetím kole vyzvou Orel Rtyně v Podkrkonoší.

Do prvního venkovního utkání vstoupili Draci velmi aktivně a již v druhé minutě si vybojovali přesilovou hru, kterou záhy využili. Říčanští hráči si dále tvořili mnoho šancí a do konce třetiny si vytvořili náskok 6:1, k čemuž pomohly také skvěle provedené standardní situace. Zápas se podařilo definitivně zlomit na začátku druhé třetiny, kdy Draci odskočili již na sedmibrankový rozdíl a od té doby hráli převážně na balónku. Tempo hry i kvůli tomu mírně uvadlo. Třetí třetina se již pouze formálně dohrávala, oba celky šetřily síly na následující zápas. Konečné skóre utkání bylo 14:3 ve prospěch Draků.

Říká se, že poslední krok je nejtěžší. Říčanští florbalisté se tím naštěstí nezalekli a do čtvrtého utkání série vstoupili pravou nohou. Přestože inkasovali jako první, zvládli na gól soupeře rychle odpovědět a poté se již celý zápas vedl v dračí režii. Slavia se i přesto dokázala dlouho držet na dostřel, když díky poctivé obraně dlouho držela stav 3:2. V závěru druhé třetiny se však prosadil Marek Honzák parádní trefou na zadní tyč, na kterou navázal neméně pěknou trefou Filip Nochta a do šaten se šlo za stavu 5:2 pro Říčany. Třetí třetina už velké drama nepřinesla, Draci zvládli kontrolovat balon a soupeři ho půjčovali pouze výjimečně. Oba týmy se však zvládli prosadit, Draci přidali čtyři góly, Slavia dva, a tak poslední zápas série skončil 9:4.

Draci mohli s početnou skupinou fanoušků na výjezdu slavit postup do dalšího kola, ve kterém se utkají se soupeřem z dalekého severu, Orel Rtyně v Podkrkonoší. Domácí zápasy v Říčanech Draky čekají již tento víkend v sobotu a neděli, vždy od 17:00. Všechny fanoušky zveme na vrchol letošní sezony a těšíme se na vás!