Draci zvládli obě domácí utkání s Rtyní a jsou zápas od přímého postupu do Národní ligy

Zápasy se hrály ve famózní divácké kulise, když na první i druhé utkání přišly téměř tři stovky diváků. První utkání Draci rozhodli ve druhé třetině, v té nastříleli 8 gólů. Druhé utkání se rozhodovalo až v poslední dvacetiminutovce.

První zápas

Již od prvních minut bylo utkání ve vysokém tempu, žádné velké taktické šachy to nebyly a oba týmy chtěly vstřelit první branku. Úspěšnější byli sice domácí Draci, Orli však zvládli rychle odpovědět.

Úvod druhé třetiny domácím vůbec nevyšel a dvakrát inkasovali, avšak odpověď na to byla neuvěřitelná. Nejprve se ve hře 4 na 4 prosadil Ondřej Anýž a vyrovnání padlo z hole Vojtěcha Honzáka. Ten radoval o pár minut znovu, protože proměnil fantastický výhoz brankáře Františka Lercha v gól a Draci šli do vedení. Do konce třetiny stihli nasázet dalších pět gólů a utkání se zdálo být rozhodnuté.

Rtyně v poslední třetině nic nevzdala a rychle se jí podařilo snížit. Draci pak ale vyztužili obrané řady a soupeřovy střelce drželi zkrátka. Orli se však zvládli ještě jednou prosadit a snížit na 9:5. Více gólů hosté nepřidali, a tak svůj hattrick v utkání zkompletoval Vojtěch Honzák, který se po zásluze stal nejlepším hráčem utkání.

FBC Draci Říčany x Orel Rtyně v Podkrkonoší 10:5 (1:1 - 8:2 - 1:2)

Druhý zápas

Začátek druhého zápasu byl velmi podobný tomu prvnímu, oba týmy do utkání vyloženě vlétly a hra se přelévala ze strany na stranu. Aktivnější byli ze začátku hosté, ale první se ve třetí minutě prosadil domácí Jakub Tabášek, který o čtyři minuty později parádní individuální akcí zvýšil na 2:0. Rtyně ještě polovině třetiny stihla snížit šťastným gólem na 2:1.

Druhá třetina hned zkraje přinesla vyrovnání na 2:2, když se prosadil hostující Bednář. Drakům se však podařilo dvěma slepenými góly odskočit na 4:2, když opět čarovala sourozenecká dua Tabášek-Tabášek a Honzák - Honzák.

Vyrovnaná hra pokračovala i ve třetí třetině, hra si stále držela vysoké tempo. Šťastnější byli domácí Říčany, když přečíslení 2 na 1 zužitkoval Vítězslav Špok a Draci se ujali vedení 5:2. Soupeř šel již 10 minut před koncem do hry v šesti, to se mu však nevyplatilo, protože vyražený balonek od Lercha trefil Jan Dušek a skóroval přes celé hřiště do odkryté brány. Velký tlak hostů téměř zázrakem skončil gólově nevyužit a Draci si tak došli pro druhý bod v sérii a do Rtyně jedou s vedením 2-0 na zápasy.

FBC Draci Říčany x Orel Rtyně v Podkrkonoší 6:2 (2:1 - 2:1 - 2:0)
Nejlepší hráči druhého zápasu (93 Jakub Tabášek - 1 Jan Beneš)