Florbalový klub Draci
KlatovyDraci
8:16(4:5,1:4,3:7)
so 30. 9. 2023 16:30 @ SH ZŠ Čapkova Klatovy, Divize, 4. kolo

Gólová přestřelka v Klatovech přinesla Drakům další tři body, Muži TTB získali první body

O víkendu se odehrály zápasy obou našich mužských týmů. Áčko vycestovalo na venkovní utkání do Klatov, Béčko hrálo v pražských Kobylisích.

Muži A

SPORT CLUB Klatovy x FBC Draci Říčany 8:16 (4:5 - 1:4 - 3:7)

Do zápasu na nepříjemné klatovské palubovce vstupovali Draci jako mírní favorité. Klatovy, i přes poměrně těsné prohry, v Divizi zatím nezískaly ani bod, naopak Draci jsou stále bez ztráty. Na začátku bylo znát, že si říčanští florbalisté zvykají na užší hřiště, a tak prvním střelcem zápasu byl hráč domácích Klatov Moller, který se  po pohledné akci se vytočil zpoza branky a otevřel skóre. Impuls prvního inkasovaného gólu na Draky zafungoval a ti rychle otočili skóre na 3:1. Během minuty byl ale stav srovnaný, když chyb hostů Klatovy bezchybně využily a srovnaly na 3:3. Dramatický závěr třetiny navázal dalšími góly, do šaten se šlo nakonec za stavu 5:4 pro Draky, díky dobře sehranému signálu ze standardní situace těsně před první sirénou.

Druhá část se významně lépe povedla hostujícím říčanským hráčům. Nejprve přesilovku Říčan využil střelou z první Blažek, poté domácí Klatovy nevyužily přesilovku 5 na 3, navíc se v následném oslabení 5 na 4 prosadili Vojtěch Honzák a Matěj Tabášek a Klatovy byly donuceny k oddechovému času. Oba týmy pak do konce třetiny přidaly po jednom gólu a do šaten se šlo za stavu 9:5 pro hostující Draky.

Na hřišti se začalo značně přiostřovat. Balónek oběma týmům na tvrdém povrchu hodně odskakoval, a tak byly k vidění neustálé souboje a mnoho chyb. Více jich udělali domácí a společně s otevřenější hrou přišlo ještě více gólů. Třetí třetina přinesla 7 gólů Draků, 3 góly Klatovy, 5 vyloučení a jeden osobní trest pro domácího Stelzera. Tuto gólovou bitvu tak zvládli Draci poměrem 16:8, nejlepšími hráči byli zvoleni domácí David Jánský a hostující Honza Dušek.

Muži TTB

Mužská rezerva se vydala na další zápasy PH+SČ ligy mužů do pražských Kobylis. V prvním zápase se béčko utkalo s Orkou Čelákovice B. Draci chtěli napravit nepovedené výkony z prvního turnaje a odehrát celý zápas v tempu. V minulém kole béčku utekl v obou zápasech závěr, tentokrát to byl však začátek zápasu. Po první třetině s Orkou říčanští prohrávali 0:4, kdy soupeř vstřelil prakticky všechny branky po dračích chybách. Na začátku druhé třetiny nastala brankářská rošáda, kdy se v krátkém sledu zranili oba dračí brankáři, ale  Kindermann nakonec zvládl zápas dochytat. Druhá třetina se nesla ve zlepšeném tempu a říčanští v ní přetlačili Orku 2:1. Ve třetí třetině Draci konečně začali hrát hru, kterou trénovali v rámci tréninkových jednotek. Podařilo se jim stáhnout skóre na rozdíl jediného gólu, bohužel, soupeři se poté podařilo vstřelit dva góly do prázdné branky a nakonec celý zápas skončil ve prospěch Orky 7:5.

Z druhého zápasu měli říčanští respekt, jejich soupeř Florbal Team Sokol Nebušice svedl v minulé sezóně vyrovnanou bitvu s dračím áčkem. V tomto zápase konečně začala fungovat systémová hra, probudili se střelci Borl s Kaprálkem, výborně zachytal narychlo povolaný junior Kukol a Draci drželi celou dobu otěže zápasu ve vlastních rukou. Nakonec z toho byla pohodová výhra 7:3 pro Draky, 4 body Jaroslava Borla a hattrick Martina Kaprálka. Zajímavostí je, že srovnání zápasu na 1:1 v 15. minutě první třetiny zařídil po parádní útočné akci nejstaršího hráče týmu Ondřeje Mikulíčka (r.1977, na fotce číslo 77) nejmladší hráč Draků TTB v zápase Petr Zicha (r.2006, na fotce číslo 82)

Mužům TTB se po historicky nejdelší šňůře bez zisku bodů podařilo prolomit prokletí a získali první body do tabulky. Drakům se proti minulému turnaji dařilo lépe v systémové hře na obou stranách hřiště a produktivitě. Pochvalu si za turnaj zaslouží juniorští hráči a všichni 3 brankáři. Na turnaji se ukázaly další mezery ve hře, na kterých bude trenérský štáb pracovat, a doufáme, že 15.10.2023 si muži TTB ze SH Průhonice odvezou všech 6 bodů.