Rtyně v/PDraci
5:7(2:2,2:4,1:1)
so 30. 3. 2024 17:00 @ SH Orlovna Rtyně v Podkrkonoší, Divize, 3. kolo

Historický úspěch! Říčanští florbalisté slaví postup do Národní ligy

Muži dopsali florbalovou pohádku letošní sezony a potřetí za sebou postupují. Příští sezonu si Draci zahrají Národní ligu (3. nejvyšší soutěž v ČR). Finálovou sérii se Rtyní zakončili výhrou 7:5 na horké venkovní půdě, kam dorazilo okolo 80 dračích fanoušků!

Po vydařené loňské sezoně a postupu do Divize bylo cílem Draků vybojovat účast ve vyřazovacích bojích a nasbírat zde zkušenosti pro další sezony. Říčanským hráčům se v jejich premiérové divizní sezóně podařilo ovládnout základní část se ztrátou pouhých 5 bodů. I přes tento ohromný úspěch se za Draky drželi ve velmi těsném závěsu plzeňské Gorily, které ztratily pouze o bod víc. Do play off šli Draci z výhodné pozice, když přeskočili první kolo a byli "nasazeni" do pomyslného semifinále. V něm si říčanský výběr dokázal poradit se Slavií Praha 3-1 na zápasy. Ve finále se Draci utkali se severočeskou Rtyní v Podkrkonoší. Doma dokázali dvakrát zvítězit a do podhůří Krkonoš si tak vezli vedení 2-0 na zápasy.

Na venkovní zápas do Rtyně se podařilo vypravit fanouškovský autobus a navíc mnoho Draků dorazilo fandit po vlastní ose. Společně s domácími fanoušky vytvořili úžasnou atmosféru, která udělala finálovou bitvu ještě zajímavější a podtrhla celou finálovou sérii.

Přestože šli v zápase do vedení jako první domácí, a to hned dvakrát, Draci zvládli na oba góly bleskově odpovědět. Do druhé třetiny vstoupili naši florbalisté výborně a rychle šli do dvoubrankového vedení. Poté následovala tříminutová pasáž, během které padly hned 4 branky, dvě na každé straně. Ve třetí třetině přinesl klid na dračí florbalky Vítězslav Špok, který zvyšoval skóre na 7:4. Od poloviny třetiny šla Rtyně do hry bez brankáře, ale Draci zůstali aktivní a do většího tlaku se nedařilo domácím Orlům dostat. Naději jim vykřesal pět minut před koncem povedenou střelou David Šimáně. Více gólů již domácí nepřidali, Draci se tak mohli radovat z vítězství 7:5 a slavit postup.

Děkujeme všem našim fanouškům a sponzorům za průběh letošní sezóny. Byli jste nedílnou součástí našeho úspěchu a vaše podpora nás hnala vpřed. Z naší domácí haly se nám podařilo vytvořit nedobytnou pevnost a úžasnou atmosféru domácích zápasů jsme si chválili nejen my, ale i naši soupeři. Těšíme se na vás příští sezónu v Národní lize, doufáme, že budeme rozdávat florbalovou radost a vy se nám za to odměníte skvělým fanděním!