Junioři za 3 body, úspěšní dorostenci, domácí turnaj starších žáků a další florbalové zkušenosti pro elévy. I to přinesl uplynulý herní víkend

O tomto víkendu hrály junioři, dorostence, dva týmy starších žáků a tři týmy elévů. Přečtěte si hodnocení trenérů těchto kategorií.

Junioři A

Neděle 3.3. | SH TJ Kobylisy

"V minulém kole se nám konečně podařilo zvítězit a chtěli jsme na to navázat. V prvním zápase proti Viking TJ Kobylisy jsme se na hřišti hodně hledali a výkon měl k ideálu daleko. Přesto jsme šli první do vedení, ale nechali jsme soupeře odskočit do dvoubrankového vedení. Poté se nám podařilo snížit na jednobrankový rozdíl, ale vyrovnat se nám nepodařilo a nezískali jsme ani bod.

V druhém utkání se Slavií jsme utrpěli výhru 2:0. Na hřišti se nám příliš nedařilo, podržel nás však svým skvělým výkonem brankář Štěpán Šrůta. Obraz hry bohužel odpovídá tréninkové (ne)morálce. " Hodnotil trenér juniorů Tomáš Tichý

Dorostenci

Neděle 3.3 | SH Kbely
"Z minulého kola soutěže jsme si přivezli 3 body a věděli jsme, že pro udržení koše budeme potřebovat minimálně jednou zvítězit. Čekali nás soupeři z jihu Čech, Štíři ČB a Strakonice. Do zápasu se Štíry jsme vstoupili poměrně dobře, ikdyž měl soupeř více ze hry, nepouštěli jsme soupeře do tolika šancí. Od druhé třetiny jsme začali lépe zachytávat rozehrávku soupeře a hra se vyrovnala. V tomto duchu hra pokračovala i ve třetí třetině, kdy jsme se opět dostali do jednobrankového vedení. Pět minut před koncem jsme však dvakrát inkasovali. Při následné hře bez brankáře nám risk nevyšel a soupeř stvrdil své vítězství. Ze zápasu ale můžeme mít dobrý pocit, ač prohra samozřejmě mrzí. Pro příští sezonu budeme muset zapracovat na fyzické připravenosti, protože právě díky vyhraným soubojům v závěru zápasu soupeř zaslouženě zvítězil.
Druhé utkání se Strakonicemi bylo to, na které jsme se během týdne nejvíce připravovali. Výhra znamenala druhé místo v koši a "postup" do prvního koše. (jednalo se však o poslední turnaj základní části a nyní bude následovat play-off, pozn. aut.) Již před zápasem jsme věděli, že soupeř nebude hrát zdaleka tak aktivně jako Štíři a bude hrozit z brejků po našich nepřesnostech, a to se také potvrdilo. Naštěstí jsme si zvládli vytvořit náskok 5-0, než soupeř začal trestat naše chyby. Naštěstí nás náš mentální výpadek na konci druhé třetiny nestál zápas. Přes pauzu před třetí třetinou jsme si srovnali hlavy a zápas dotáhli do vítězného konce. Díky všem za hezký turnaj a těším se na play-off." Hodnotil trenér dorostenců Matyáš Pros

Starší žáci A

Sobota 2.3. | Tělocvična Gymnázia Říčany
“V sobotu měli starší žáci poprvé tu čest hrát v nové Tělocvičně Gymnázia Říčany. V prvním zápase nás čekal silný Tatran. Od prvního buly bylo jasné, že to bude velmi náročný zápas. Domácí fanoušci nás hnali kupředu, ale bohužel napadání soupeře nám dělalo problémy a na výhru to nestačilo. Draci x Tatran 1:3. Druhý zápas se Startem byl v duchu kvalitní defenzívy obou týmů a přehlídkou brankářských zákroků. I přes to, že jsme v druhé polovině hráli skvěle s balonkem na čepelích, tak v celém zápase nepadla jediná branka a skončil fotbalovou remízou 0:0. V souboji o 5. místo jsme nastoupili do zápasu s oslabeným Kolínem a zvolili taktiku aktivní hry a vysokého pressingu. Tento plán Draci plnili na jedničku, kontrolovali tempo hry a zaslouženě zvítězili 3:1. Moc děkujeme všem rodičům za skvělou atmosféru a pomoc s pořádáním. Už se nemůžeme dočkat příštího domácího turnaje.” Hodnotil trenér starších žáků Marek Jirků

Starší žáci B

Neděle 3.3. | TJ Radlice
"O víkendu jsme odehráli 4 velmi dobré zápasy. V prvním zápase bylo prvních pár minut zahřívacích, poté už jsme se rozjeli a diktovali tempo hry, dobrým pressingem jsme získávavali míčky na soupeřově polovině a dobře jsme drželi míček, nicméně soupeři se podařilo proměnit jejich ojedinělé šance v góly. Ve druhém zápase se nám podařilo navázat na výkon z prvního zápasu, v prvním poločase diktovali jsme tempo hry, k tomu jsme přidali góly po hezký akcích. Soupeře jsem nepouštěli do větších šancí, kromě 3 minutové pasáže v polovině 2. poločasu. Třetí zápas byl zápasem dvou poločasů. V prvním se nám podařilo navázat na výkony z prvních dvou zápasů. Ve druhém jsme výrazně polevili nechali jsme soupeře vrátit se do zápasu a nevyužili jsme darů od soupeře v podobě zbytečných vyloučení. Ve čtvrtém zápase se nám podařilo hodit za hlavu druhý poločas předchozího zápasu. Druhý poločas se hra vyrovnala a více jsme bojovali o udržení výsledku."  Hodnotil trenér starších žáků Jan Kovář

Elévové modří

Sobota 2.3. | SH ZŠ Jilemnického

Bude doplněno

Elévové žlutí

Neděle 3.3. | MSH Říčany
Náš žlutý dračí roj odehrál v neděli turnaj na domácí půdě. Hned v prvním zápase došlo na čistě dračí souboj, kde jsme se utkali s Draky z Hořovic. Celý turnaj byl od nás velmi bojovný, často se nám povedlo dostat do gólových situací a odměnou za ně byla i parádní remíza s Panthers Praha. Hodnotil trenér elévů Filip Homola

Elévové bílí

Sobota 2.3. | SH ZŠ Campanus
"V sobotu se 10 členná dračí výprava vydala na Jižní Město, kde si vyzkoušela premiéru v 2. koši. Draci se ničeho nezalekli a i přes těžkou konkurenci si, hlavně díky skvělé výhře nad Startem, dokázali své místo v 2. koši udržet i do příštího turnaje. Poděkování patří hlavně našim rodičům, kteří vytvořili jednoznačně nejhlasitější kotel v hale." Hodnotil trenér elévů Filip Homola