Muži A: Áčko si připsalo další výhry a do nového roku jde s příjemným náskokem

Muži si drží svůj náskok a rok 2022 završují na prvním místě. Další zápasy hodnotil trenér Áčka Adam Čechovič.

Dohrávka FBC Draci X Florbal TJ Kobylisy 10:5

12.12. nás čekal na hřišti soupeře odložený zápas z ledové plochy v Radlicích. Kobylisy nominovali poměrně silnou a početnou sestavu, a tak se nečekalo úplně snadné utkání. Start do zápasu nám vyšel, hru jsme kontrolovali a po deseti minutách jsme navyšovali už na rozdíl dvou branek. Soupeř ovšem vždy na náš gól našel odpověď a využíval chyb v naší rozhodně ne ideální hře. Rozhodnout utkání se nám podařilo třemi rychlými góly v druhé třetině. V té třetí úroveň naší hry ještě poklesla a soupeř se dostal na rozdíl dvou branek. Hráčem utkání se bezpochyby stal s 2+3 Kuba Tabášek, jehož dvě asistence krátce po inkasování pátého gólu rozhodly o osudu zápasu.

FBC Draci X Florbal TJ Kobylisy 13:3

Značně suverénnější výkon než začátkem týdne, způsoben i nižším nasazením soupeře. Ten se nás v zápase pokusil odbránit, ale už start zápasu znamenal naše rychlé vedení, které se v průběhu první třetiny sice nijak výrazně nenavyšovalo, ale část druhá již byla výrazně v našich rukách a skončila výsledkem 4:0. Ve třetí třetině už se zápas spíš dohrával a střídaly se momenty kombinačně moc hezké s těmi horšími. Konečný stav 13:3, hattrick Matyho Prose, a hlavně netradičního hattrick hero Filipa Homoly.

FBC Draci X TJ Sokol Královské Vinohrady C 3:1

Sokoli sice v poledním zápase s Bohemkou mnoho respektu nebudili, když utkání nezvládli v poměru 2:11. K odpolednímu zápasu však dorazili ve značně posílené sestavě a jejich hra v obranném pásmu nám dělala velký problém. Skóre otevřela naše první lajna po vydařeném brejku, ale záhy přišel trest za zbytečné vyloučení. Stav 1:1 vydržel až do šesté minuty druhé třetiny. Do té doby se nám nepodařilo zužitkovat několik slibných šanci, ale v tomhle případě už se Ondřej Zika nemýlil a prostřelil vše co mu stálo v cestě, čímž potvrdil svůj povedený výkon na turnaji. Naše vítězství minutu a půl před koncem pečetil Taby a my si i z těžkého utkání ukradli všechny tři body pro sebe. Skvělým výkonem se zaskvěl v brance také Maty Novotný, který i přes pár závarů před brankou udržel svému týmu vedení.

Po polovině sezóny udržujeme šestibodový náskok na soupeře a věřím, že uděláme maximum, aby se v novém roce neztenčil. Děkujeme, všem kteří nám drží palce a přeji krásné Vánoce.