Muži A: Povedený vstup do ligové sezony

Muži vstoupili po úspěchu v Poháru i do ligové sezony. Na začátek je čekalo derby se Spartou, se kterou se loni prali o první místo ligy.

Draci Říčany X Acema Sparta Praha U23

Na začátek ligy nás čekal loňský soupeř o postup. Jako vždy se dal očekávat velmi těžký zápas, který budou rozhodovat maličkosti, ale troufám si říct, že jsme ihned na začátku zápasu dali najevo, že chceme hru diktovat a budeme na hřišti aktivnější. Gól Davida Tománka ve třetí vteřině zápasu nás dostal do vedení, následně jsme nedokázali využít dvě velké příležitosti a přišel trest v podobě srovnání. Šance na naší straně přibývaly, hra dozadu od nás byla téměř bezchybná, sem tam se Sparta dostala ke střele z větší vzdálenosti. Ke konci první třetiny dvakrát udeřila třetí lajna, a tak jsme první třetinu vyhráli zaslouženě 3:1. Na startu třetiny druhé se soupeř dokázal opět přiblížit, když propasíroval do brány trochu šťastný gól po našem nedůrazu před brankou. Dál jsme ovšem Spartu nepouštěli k téměř žádným šancím a pokud ano, tak narazila na Fandu v bráně. Naše útočná hra byla nadále skvělá, bohužel se nám převahu a velké množství šancí nedařilo přetavit v branku, zvonily břevna, tyče, ale v druhé třetině další gól nepadl. Průlom přišel hned na začátku třetí části, kdy se nejprve prosadil Maty Pros a následně přidal asistenci na druhý Davidův gól. Spartě se podařilo zatlačit nás až minutu před koncem, kdy hrála 6 na 4, ale oslabení jsme zvládli velmi dobře a udrželi tříbrankové vedení. Z naší strany skvělý výkon, který neměl za celý zápas žádné výkyvy a zasloužené tři body. Všichni hráči zaslouží velkou pochvalu za to, jak přistoupili k dlouhé letní přípravě a k velkému množství přípravných zápasů, mám za to, že to bylo klíčem k takto povedenému výkonu proti rivalovi.

Draci Říčany x Black Angels B 13:4

Zápas proti týmu, který se loni umístil na druhém místě v této soutěži. Od začátku bylo znát, že jsme na tom fyzicky a rychlostně lépe, než soupeř a během první třetiny se podařilo vstřelit 7 branek a jen dva inkasovat. Druhá třetina sice začala snížením Blacků, ale my v ní odpověděli dalšími třemi góly. Hra místy postrádala tempo, často jsme nějakou situaci přehráli, ale objevovaly se také hezké akce. Ty nejhezčí byly dokonce ve třetí třetině zakončeny gólem a rozdíl ve skóre se jen navyšoval. Další zasloužená výhra a povedený vstup do soutěže, z domácího pořádání bereme 6 bodů.

Své vítězné soutěžní premiéry v A týmu zapsal Ondra Kukol a Mára Svoboda. Aktuálně nás čeká další kolo poháru s Milevskem 21.9. a hned na to těžké druhé kolo obsahující zápasy s Bohemians a Tatranem B. Na zápasy se těšíme a věříme, že natáhneme vítěznou sérii. Děkujeme za podporu.