Muži A - Úspěchy Draků v Poháru hodnotí hlavní trenér mužů Čechovič

Muži se Pohárem prokousali zatím až do 4. kole, kde je čeká soupeř z Milevska. Jak dosavadní průběh hodnotí hlavní trenér?

Začátek sezóny - pohárová utkání

Skupina

Letošní sezónu odstartovala pohárová utkání v Benátkách nad Jizerou. Ve skupině nás čekaly dva divizní týmy a dva týmy z regionálních lig.

První zápas proti falconu považuji za jednoznačně nejpovedenější. Soupeře jsme od třetí minuty první třetiny vůbec do ničeho nepouštěli a byli velmi produktivní v zakončení. Po celý zápas byl náš výkon koncentrovaný a i přes vysoké vedení jsme diktovali tempo hry, dokázali přidávat další góly a zápas s překvpaivě velkým rozdílem 10:2 ovládnout. Zápasy s Horoměřicemi a Lovosicemi byly především o nás a našem přístupu.

I přes výkonnostní výkyvy oba zápasy skončily vysokým vítězstvím 12:1 a 13:3. Zápas proti Kralupy Wolves byl jedinou ztrátou bodů ve skupině.

Měli jsme dobrý start do zápasu, ale soupeř využil našich faulů a skrze přesilovky se vrtáil do zápasu, následně jej i otočil.

Od druhé třetiny přišlo z naší strany střelecké trápení, které trvalo až do konce zápasu, soupeř naopak góly ještě přidal.

Konečná prohra 3:5 naštěstí neznamenala, že přijdeme o první místo. Díky lepšímu skóre o ostatním výsledkům jsme skupinu ovládli.

2. kolo Draci vs DDM Děčín IV 14:7

Ve druhém kole nás čekal další divizní tým. Jak začíná být naším zvykem, povedl se nám vstup do zápasu. Hra byla z naší strany hodně rychlá, aktivní a soupeř na ni nedokázal reagovat. Některé naše branky padly po hezkých přímočarých akcích, některé byly trochu šťastné a dotlačené důrazem před brankou, nicméně první třetina skončila 6:0 a šli jsme do šatny s pocitem, že máme nahráno dostatečně. Tenhle pocit se bohužel přenesl do naší hry ve druhé třetině, kde naše tempo uvadlo a začalo se hrát v tempu, které naopak vyhovovalo soupeři. Hosté se naštěstí nikdy nepřiblížili blíže než na 4 góly a nakonec ve třetí třetině trochu odpadl a my naopak svou hru zase posunuli o něco výš a zápas dohráli s pohodlným rozdílem sedmi branek.

3. kolo Draci Vs Florbalová akademie Mlada Boleslav

Dle soupisky nás čekal prozatím nejtěžší soupeř, věděli jsme, že utkání nebude ani trochu jednoduché a tak od nás vypadal začátek zápasu.

Dokázali jsme hrát s míčkem na svých holích a vytvářet si šance, což přineslo vedení, opět povedený start. Následně začala být hra dost nervózní, rozházená, což vydrželo až do konce druhé třetiny. Soupeř byl důrazný, individuálně šikovný, my se naopak špatně srovnávali s vyhrocenou atmosférou zápasu a trochu se odklonili od své hry a dělali individuální chyby, které nakonec vyústily v obrat soupeře a skóre 1:3.

Hodně nám pomohlo snížení před koncem druhé třetiny, dýchalo se nám o něco lépe. Na třetí třetinu jsme se dokázali psychicky srovnat a vrátit do hry to, co chceme hrát a hrát v tempu. Nedařilo se nám využít množství přesilovek, ale nakonec právě jeden přesilovkový gól znamenal vyrovnání. V závěru rozhodlo trochu štěstí, podržel nás Matyáš v brance a my šli za vítězstvím o něco více než soupeř. Rozhodnout se podařilo pár vteřin před koncem a mohla začít naše euforie. Velké zkušenosti pro náš mladý tým a cenné vítězství. Nyní náš čeká první kolo ligy a další kolo poháru, na obojí se těšíme a doufáme, že budeme na vítězné vlně pokračovat. Děkujeme všem fanouškům za velkou podporu, kterou nám v obou domácích zápasech poskytli.