Muži A zvládli obě utkání s Kaplicí a kolo před koncem základní části Divize jsou první! Muži B doma za tři body

Mužské týmy nečekal jednoduchý víkend, do Říčan přijala Kaplice na dvojutkání v “play-off” stylu. Béčko mužů vybojovalo tři body a drží se na sedmém místě ligy.

Muži A

Oba týmy již měly jistou účast v play-off, ale cílem tohoto dvojzápasu bylo získat co nejlepší pozici pro následující vyřazovací boje. Draci potřebovali plný počet bodů, aby měli naději na první místo před Gorilami Plzeň. Kaplice naopak svádí souboj o 4. místo s Kutnou Horou.

První utkání bylo od úvodního buly vyrovnané, Draci byli sice více na balónku, ale jejich soupeř hrozil častými protiútoky. Domácí sice v utkání vedli 2:0, Jihočeši však náskok dotáhli a v utkání dokázali odskočit na 2:4. Říčanští pak ale opět zabrali a překlopili vedení na svou stranu. Přestože vývoj zápasu a tempo jasně diktovali domácí Draci, nedokázali jej přetavit ve více gólů. V hlušší pasáži druhé třetiny přišel nájezd pro hosty, který proměnili a skóre bylo opět vyrovnané. Do konce třetiny oba celky přidaly ještě po gólu, stav po dvou třetinách byl tedy 6:6. Draci ve třetí třetině zvládli ubránit všechny akce soupeře, sami dvakrát skórovali, a došli si pro vydřené a cenné 3 body.

Druhé utkání bylo velmi odlišné. Draci zlepšili svůj pohyb bez balonku a byli hodně při chuti, hosté zřejmě pocítili nevýhodu užšího kádru a únavu z předešlého utkání a Drakům vůbec nestačili. Již během první třetiny si Draci vytvořili rozhodující náskok, který pak pouze navyšovali. Konečné skóre utkání bylo 15:3.

Muži B

Muži TTB tentokrát odehráli dva zápasy v domácím prostředí. Draci se sešli v 11 hráčích do pole a první utkání proti Nebušícím bylo ve znamení záchranářských bojů a dramat. Průběh se pro říčanské hráče nevyvíjel vůbec příznivě a po první třetině prohrávali Draci 6:3. Poté došlo na střídání brankářů a lehké změny v sestavě. To přineslo ovoce a na konci druhé třetiny byli říčanští jednu branku od vyrovnání. Třetí třetina nabídla drama v závěru, kdy Draci otočili při hře v 6 stav utkání z 9:10 na 11:10 a připsali si důležité tři body do tabulky.

Druhý zápas s týmem FKÚ Ovocné Báze byl celý v pomalém tempu. Draci šli sice rychle do vedení, soupeř ale následně otočil vývoj zápasu na svou stranu. Říčanští se přizpůsobili tempu soupeře, a pro muže TTB typickými chybami, darovali soupeři všechny tři body, i přes to že to byl pro Draky v klidu hratelný soupeř.

Nad muži TTB stále visí strašák sestupu, ale věříme, že je jim mužská 6. liga podaří udržet.