Muži A: Zvládnuté odvety s rezervami superligových celků, jistota postupu je již velmi blízko

Mužské áčko zvládlo náročné domácí odvety a drží si vedení v lize o 5 bodů. Pro náš web hodnotil domácí zápasy hlavní kouč áčka Adam Čechovič.

Po dlouhé pauze nás čekal turnaj ze kterého jsme měli obrovský respekt. Sparta i Tatran patří k tomu nejlepšímu v naší lize, zvláště tedy pokud Tatranu dorazí posílení v podobě nějakého z hráčů extraligy. Díky těmto faktům jsme byli moc rádi, že tito dva soupeři vyšli na naše domácí utkání pořádané v Kostelci, kde budeme moci našim fanouškům ukázat náš nejlepší florbal. U fanoušků bych se rád zastavil, ještě než začnu hodnotit oba zápasy. Měli jsme lehké obavy z brzkého ranního času zápasu, ale to, kolik diváků nakonec dorazilo je neskutečné, stejně tak atmosféra, kterou jste na tribunách vytvořili a myslím, že můžu mluvit za celý tým, když řeknu, že jsme vám všem moc vděční a byl to pro nás velký zážitek.

FBC Draci X Acema Sparta Praha U23 6:2

Starý známý soupeř, s kterým bojujeme o postup již druhým rokem. V prvním a i v tomto druhém letošním vzájemném zápase se nám podařilo dostat velmi rychle do vedení a diktovat tempo hry. Velmi dobrá obrana a skvělý výkon Fandy v bráně nám pomáhal k tomu, aby se Sparta na hřišti necítila příliš dobře, k tomu jsme přidali několik povedených akcí dopředu a vedení 5:0 po dvou třetinách byl skvělý výsledek, který byl dobrým příslibem pro třetinu poslední. V zápase je potřeba pochválit naše dvě čtyřky určené pro oslabení a za zmínku stojí taky hattrick Matyho Prose. Sparta se nakonec prosadila až pět minut před koncem, následně minutu před koncem. Výhru jsme pečetili do prázdné branky a upravili tak skóre na konečných 6:2. Velmi povedený zápas s velkým nasazením, který si troufám říct byl celých 45 minut v našich rukách a hráči si zaslouží velkou pochvalu.

FBC Draci X Tatran Střešovice B 9:2

Potvrdit ranní vítězství jsme potřebovali proti našemu jedinému letošnímu přemožiteli ze Střešovic. Sestava soupeře se výrazně podobala té z druhého turnaje sezóny, kde nás Tatran porazil 9:7. Opět dorazila extraligová posila Adam Tlapák tradičně zvedající hru celé tatranské rezervy. Možná i díky prvnímu vzájemnému zápasu se naše nasazení podobalo prvnímu utkání. Opět to byl zápas plný vyloučení, kterým se chceme v budoucnu určitě vyhnout. Na druhou stranu opět skvělé oslabení a v brance výborný Maty Novotný. V zápase se nám dařilo jak kombinačně, tak individuálně, a tak jsme po vyrovnaném začátku zápasu začali Tatran přehrávat a čím dál víc odksakovat ve skóre. V zápase se ukázala vyrovnanost našich lajn, kdy se každá minimálně 2x dokázala prosadit. V obraně nám sice místy pomohlo štěstí a kostelecký povrch, nicméně jsme opět soupeře pustili pouze ke dvěma brankám. Za zmínku stojí gól Matěje Tabáška, kdy dokázal projít přes tři soupeře v oslabení 3 na 5. Velmi důležitá výhra 9:2, která nás v kombinaci s ranním výsledkem posouvá velmi blízko postupu.

Ještě jednou moc děkujeme za podporu a těšíme se na další takové zápasy v domácím prostředí. Do konce sezóny nám chybí šest zápasů a my uděláme maximum pro to, abychom uhájili postupovou příčku a zároveň udrželi také první místo soutěže.