Související zápasy

Florbalový klub Draci

Muži dále vládnou Regionální lize!

Muži jsou po devíti zápasech pevně usazeni na čele tabulky. Jak hodnotil uplynulá kola hlavní kouč?

FBC Draci X Panthers Praha C POWER 7:4

Soupeř, který v naší lize patří k těm silnějším a stíhá Draky na vršku tabulky nás přivítal ve své domácí hale na Radlicích. Začátek zápasu byl hodně vyrovnaný a na první gól se čekalo 11 minut. Naštěstí jsme skórujícím týmem byli my a mohli jsme tak udávat tempo zápasu a trochu hru uklidnit. Na hráčích to bylo ihned znát, kombinačně jsme se zlepšili a pouze o 40 sekund později jsme svůj náskok navýšili. Rozdíl mohl být ještě větší, ale bohužel jsme nedokázali využít příležitosti v podobě trestného střílení. Soupeř na nás do druhé třetiny vletěl a poměrně rychle korigoval stav na 1:2. Nikterak to ale Draky neodradilo od odhodlaného a útočného výkonu a soupeř poměrně rychle ztrácel ještě více, tentokrát o 3 branky. V tuto fázi zápasu se stalo ze hřiště spíše kluziště, které nám vůbec nedovolovalo kombinovat v útočném pásmu. Každý výlet za bránu soupeře znamenal jistý pád a brejk, což nám zápas výrazně ztížilo, nakonec ale nezkomplikovalo. Několik brejků soupeř nevyužil, když vstřelil branku, tak jsme na ni dokázali rychle odpovědět a až do konce jsme drželi bezpečný třígólový náskok. Druhý zápas byl právě z důvodu výše zmíněného povrchu odložen.

FBC Draci – Olymp Praha 5:2

Na dalším turnaji nás čekal již druhý výlet do Berouna. Na minulém turnaji jsme zde předvedli hezké výkony a přijeli jsme s touhou je zopakovat a opět odvést 6 bodů. Olymp nám to ovšem nikterak neulehčil, snažil se hrát hodně jednoduše, nahazoval míče do útočného pásma, kde se o ně důrazně pral a velmi dobře bránil. Soupeři se také podařilo dostat do vedení a dále hrozit z brejků. Jeden velmi dobře uhasil Evžen v brance, a to nás nakoplo k lepšímu výkonu v útočné třetině. Dva góly téměř za minutu znamenaly obrat v zápase. Zbytečné vyloučení na začátku druhé třetiny vrátilo Olymp do hry, ale druhá třetina nakonec patřila nám. Přidali jsme v ní tři branky a hru kontrolovali. Oba týmy již žádnou ze svých šancí nevyužily a my tak bereme 3 body z velmi těžkého zápasu.

FBC Draci – T.B.C Králův Dvůr B 15:1

Soupeř, z kterého šel určitě respekt. Nedávno dokázal obrat o body druhou Bohemku a i na tomto turnaji nechyběli na pomoc hráči z Národní ligy. Od první minuty bylo znát že jsme se na zápas dobře zkoncentrovali. Zdobila nás velmi aktivní a rychlá hra, což TBC asi lehce překvapilo. V úvodních dvou minutách jsme zazdili několik tutovek, ale v té třetí už proměnil trestné střílení Vojta Honzák a tím odšpuntoval zaražené střelce. Soupeře jsme nadále přehrávali a skóre se v první třetině zastavilo na pětce. Druhá třetina byla v našem podání snad ještě lepší a soupeř zároveň patrně přestal cítit naději něco se zápasem udělat. Ve druhé třetině jsme přidali gólů 7 v té poslední ještě tři. Hattrick dokázal dát úvodní střelec Vojta Honzák, Maty Pros a Dominik Počta, který k samotnému hattricku přidal ještě také asistenci a skvělý výkon po všech stránkách.

Šestibodový turnaj nám upevňuje pozici na prvním místě s aktuálně šestibodovým náskokem. Všichni ale víme, že sezóna není ani v polovině a musíme udržet naši chuť do zápasu a v průběhu sezóny se stále zlepšovat. Děkujeme za podporu.