Související zápas

Florbalový klub Draci
DraciKutná Hora
10:4(3:3,2:1,5:0)
ne 21. 1. 2024 17:00 @ Tělocvična Gymnázia Říčany, Divize, 18. kolo
107_20240118_163820.jpg

Muži doma v regionálním derby vyzvou Kutnou Horu

Doba play-up se blíží a Draci doufají v postup z prvního místa Divize. Vše mají ve svých rukou, ale sebemenší zaváhání a ztráta i jednoho bodu jim na vítězství v soutěži nemusí stačit. Do Říčan přijede tentokrát Kutná Hora, pátý tým soutěže, který říčanské florbalisty na domácí palubovce pořádně potrápil.

Venkovní zápas přinesl velké drama

Zápas na palubovce Kutné Hory byl již od počátku velmi fyzický a plný soubojů, což našim borcům vůbec nevyhovovalo. Drakům se příliš nedařilo kombinovat a zdaleka nebyli na balonku tak dominantní jak by si přáli. Šance tak byly na obou stranách, naštěstí z toho dokázali říčanští profitovat a dostali se do vedení o tři branky. Poté ale soupeř opět zabral a minutu před koncem dokonce snížit na rozdíl jediného gólu. Draci však závěrečný tlak ustáli a radovali se z velmi cenných 3 bodů.

Draci si doma věří, Kutná Hora má ale slibnou formu

V domácím zápase jistě můžeme očekávat opět velkou bitvu plnou soubojů a fyzické hry, avšak domácí Draci by do zápasu měli vstupovat jako mírní favorité. Naši florbalisté doma ještě neprohráli, navíc se jistě budou chtít vrátit na vítěznou vlnu po prohře v prodloužení ve Strakonicích. Vítězství by je posunulo blíže vysněnému cíli, kterým je postup do premiérového play-up z prvního místa. 

Kutná Hora z posledních pěti zápasů čtyřikrát zvítězila, jedinou prohru si připsala venku se Štíry, jinak si poradila například s Panthers Praha, nebo Kaplicí. Kutnohorští florbalisté měli loni velmi úspěšnou sezonu, kdy došli až do baráže o Národní ligu. V rozhodujícím pátém zápase, ale sérii s Přerovem prohráli. Na začátku letošní sezony tak byli právem označováni jako favorité na vítěze divizní skupiny B. Přestože Hora sezonu nezačala nejlépe, postupně tabulkou stoupá vzhůru a jistě bude velmi silným soupeřem.

Dvoje dvojčata proti sobě a navrátilec v Dračí sestavě

Souboj 18. kola Divize nabídne jednu zajímavost. Oba týmy mají v sestavě šikovná dvojčata, která mají v týmech velmi důležité role. Říčanskému duu bratří Honzáků se postaví kutnohorští bratři Trníci.

Další zajímavostí v domácí sestavě bude návrat Filipa Homoly, který se v lednu vrátil ze studijního pobytu ve Španělsku a připíše si tak první divizní minuty na hřišti. 

Zdroj: FBC Kutná Hora