104_20240108_132152.jpg

Muži s přehledem zvládli víkendové zápasy a připravují se na souboj se Strakonicemi

Muži A v pátek odehráli venkovní zápas v Jindřichově Hradci a v neděli doma přivítali soupeře z Dačic. Oba zápasy s klidem na florbalkách zvládli a získali 6 bodů do tabulky.

Souboj v Jindřichově Hradci očekávané drama nepřinesl

A - tým vstoupil do zápasu výborně a hned zkraje využil přesilovou hru. Soupeře se jim dařilo dále přehrávat a do konce třetiny přidal Matyáš Pros ještě dva góly. V druhé třetině se Draci mohli opřít o skvěle chytajícího Ondřeje Kukola, který pokryl všechny šance jindřichohradeckých hráčů, a říčanští se tak dále mohli soustředit na útočnou činnost, která jim přinesla 3 branky. Utkání se podařilo definitivně rozhodnout 10 minut před koncem, když přišla gólová smršť Draků a vedení 10:0. Čisté konto nakonec A - tým do Říčan nepřivezl, bohužel se Drakům nepodařilo ubránit nebezpečnou standardku soupeře, který krátce před závěrem utkání přidal ještě jeden gól a na konci zápasu tedy na tabuli svítil výsledek 11:2 ve prospěch hráčů z Říčan. 

Hodnocení trenéra Adama Čechoviče:

"Jeden z našich nejpovedenějších výkonů. Celý tým fungoval tak, jak si představujeme, všichni nechávali na hřišti maximum i za výrazného vedení a skvěle se nám dařila kombinace v pohybu. Celá hra byla navíc podpořena bezchybným výkonem brankáře. Z této půdy se nikdy nevozí body úplně snadno a jsem hrozně rád, že jsme tu předvedli něco takového. Poděkování také hrstce našich fanoušků, která nás dorazila podpořit. Doufám, že se s plnými tribunami vidíme opět v neděli doma a předvedeme podobný výkon jako dnes."

Domácí zápas s Dačicemi skončil jasným vítězstvím Draků

První třetina zápasu byla velmi fyzická a vyrovnaná. Drakům se sice podařilo dostat do těsného vedení 2:1, na začátku druhé třetiny se hostům podařilo vyrovnat. To byl ovšem impuls pro domácí hráče a ti začali sypat jeden gól za druhým. Nakonec Draci nasázeli do soupeřovi branky celkem 17 branek a celkové skóre zápasu bylo 17:3.

Hodnocení trenéra Adama Čechoviče:

"Po nepovedené první třetině se nám podařilo v té druhé navýšit tempo a tím i skóre. Soupeř hrozil především z brejků, jinak byla herní převaha výrazná a odpovídající tomu, že soupeř hrál na dvě lajny a postupně jsme jej začali přehrávat fyzicky. Děkujeme našim fanouškům, soupeři za zápas a bezproblémovou cestu domů."

V neděli čeká áčko těžký souboj se Strakonicemi

Další zápas čeká mužský A-tým již tuto neděli, kdy vyrazí na jih do Strakonic. Těm patří aktuálně druhé místo v tabulce a jsou těsně následované Gorilami Plzeň. Draci do Strakonic pojedou s jasným úkolem, kterým je udržet čelo tabulky. Zápas v SH Strakonice začíná v neděli od 18:00.