DraciFlorbal J. Hradec
8:5(4:1,0:4,4:0)
ne 24. 9. 2023 18:00 @ SH ZŠ Průhonice, Divize, 3. kolo

Muži zůstávají v Divizi neporaženi, doma zvítězili nad Jidřichovým Hradcem 8-5

Domácí drama s jihočeským Jindřichovým Hradcem muselo lahodit oku každého diváka. Byl to bojovný zápas až do závěrečného hvizdu, za delší konec provazu tahali říčanští Draci a nakonec získali do tabulky 3 body.

Zápas se pro Draky začal vyvíjet velmi dobře, když vysokým tempem dokázali soupeře dostávat pod velký tlak. Hned ve čtvrté minutě se prosadil Marek Honzák, následně využil přesilovku Špok a Draci vedli po 10 minutách 2:0. Důrazem při napadání se říčanským podařilo vstřelit ještě 2 branky, avšak soupeř dokázal z ojedinělé šance skórovat a po první třetině se šlo do šaten za stavu 4:1 pro domácí.

Ve druhé třetině začalo domácí florbalové deja vu z minulého kola. Draci přestali být nebezpeční do útoku, a hosté získávali čím dál tím více ze hry a navyšovaly se také jejich brankové šance. Postupně se jindřichohradeckým dařilo mazat náskok domácích Draků a díky využité přesilovce utkání otočili v jejich prospěch. Po druhé třetině byl stav utkání 4:5 a domácí potřebovali vzpruhu.

Do třetí třetiny se ale podařilo Drakům nasadit vysoké tempo hry, na které soupeř nebyl schopný reagovat. Drakům se podařilo rychle vyrovnat, když se prosadil Matěj Tabášek. Říčanští šli ale krátce na to do oslabení po faulu Anýže, což značně nabouralo aktivní vstup domácích do třetí třetiny. Ubráněné oslabení však bylo klíčovým úspěchem v zápase. Drakům se povedlo utkání opět překlopit na svou stranu, když využili i druhou nabídnutou přesilovku. Slepeným gólem se povedlo odskočit na rozdíl dvou branek, a když Vojtěch Honzák zvyšoval v 54. minutě již na 8:5, bylo jasné, že Jindřichův Hradec bude muset hodně přidat, pokud chce pomýšlet na nějaké body ze zápasu. Po time-outu hostů se ale obraz hry příliš nezměnil, Draci kontrolovali míček a soupeře do mnoha šancí nepustili. Nic na tom ani nezměnila hra bez brankáře, a Draci jsou tak po třech kolech stoprocentní.

Sestřih utkání zde: DRA_X_JH gólový sestřih - YouTube