Mužské áčko je po 6. kole na čele tabulky

Trenér áčka Čechovič hodnotí uplynulé 2 turnaje. Draci sice poprvé v sezoně prohráli, po 6. kole ale figurují na první místě ligy!

Draci x FbŠ Bohemians B 7:4

Na druhém turnaji nás čekal nepříjemný los. B týmy Bohemians a Tatranu, kde se zvláště ten první zmíněný hemží hráči, kteří ještě nedávno hrávali extraligu a stále mají obrovskou kvalitu. Utkání bylo od začátku velmi vyrovnané, plné hezkých útočných situací na obou stranách. Pokud se jeden tým dostal do vedení, tak pouze o jeden gól a Bohemka vedla po dvou třetinách 2:1. Třetí třetina už gólům přála více, na samém startu jsme srovnali na 2:2, Bohemka však rychle překlopila utkání zpět na svou stranu. I toto vedení ovšem nevydrželo déle jak dvě minuty a přišla zlomová pasáž utkání, kdy jsme během necelých šesti minut odskočili soupeři na 3 góly. Za zmínku stojí velmi dobrý výkon Fandy v bráně a chladnokrevně proměněný nájezd Jakuba Tabáška, který se dá v zápase označit jako naprosto klíčový. Konečný výsledek 7:4 a tři body pro nás jsou skvělým výsledkem, ocenit je nutné trpělivost s jakou tým utkání zvládl a skvělou atmosféru na střídačce, která nás udržela v nejtěžších pasážích ve hře.

Draci x Tatran Střešovice B 7:9

V druhém utkání dne nás čekal Tatran, který na svou soupisku také zapsal extraligového hráče, což se později spolu s našimi chybami ukázalo jako klíčové. Vstup do zápasu jsme měli o něco lepší, ale naše první šance zůstaly nezužitkovány a po šesti minutách šel do vedení soupeř. Zareagovali jsme velmi dobře, přitáhli šrouby a otočili v polovině utkání na svou stranu. Bohužel to bylo naposled, kdy pro nás bylo skóre příznivé. Kupily se nám osobní chyby, které nabízely velké množství jednoduchých příležitostí hráčům, kteří se v nich málokdy mýlí a byť jsme dokázali na inkasovaný gól odpovědět, vždy krátce potom, přišla chyba, která nás opět srazila. Nejnadějnější situace pro nás nastala ve chvíli, kdy se nám devět minut před koncem podařilo srovnat na 6:6 a na moment soupeře rozhodit, dokonce si i vypracovat jednoznačnou gólovou šanci, která by nás dostala do vedení. Bohužel se ji nepodařilo proměnit a soupeř nás potrestal nádhernou akcí. Boj o vyrovnání trval až do samotného závěru, kde se ale dokázal prosadit opět jen soupeř a rozhodnout zápas v přesilovce, po naší další velké hrubce. První ztráta bodů nás mrzí, ale pevně věříme, že je pro nás také velkým poučením a vybrali jsme si takové množství chyb v jednom zápase a v dalším se již opakovat nebudou.

Draci x Sokol Královské Vinohrady C 9:1

V prvním zápase třetího turnaje sezóny nás čekal soupeř, z kterého šel respekt. Vinohrady dokázali ráno připravit Spartu o body a byli jsme si jisti, že nás nečeká nic jednoduchého. Možná i proto jsme perfektně zachytili začátek zápasu a než se soupeř dokázal trochu rozběhat, tak prohrával 6:0. Těchto úvodních 10 minut zápasu nás neuspalo, naopak se nám dařilo velmi dobře vracet do obrany, získávat míče a soupeře téměř do ničeho nepouštět. Mimo jedné smolné situace, kdy Evžen přišel o čisté konto jsme přidávali jenom my a zápas byl plně v naší režii. Soupeř patrně nechal velké množství sil v ranním zápase, a i to nejspíš sehrálo významnou roli. Konečný výsledek po našem výkonu zcela zasloužený.

Draci x SSK Future – Barrandov 12:1

Obdobný scénář jako v prvním zápase jsme si připravili také v tom druhém, opět jsme zápas rozhodli v úvodních deseti minutách a bylo zřejmé, že to bude mít soupeř v menším počtu výrazně složité. Opět si ale myslím, že se nám podařilo nic nezanedbat. Fungoval návrat do obrany, spolupráce v útoku, ale především naše absolutní kázeň, kdy nás soupeř nerozhodil žádnými tvrdými zákroky ani vysokými osobními tresty. Bohužel především o tom byl i zbytek zápasu. Pro nás jsou samozřejmě tři body důležité, a i v takových zápasech jsme chtěli dohrávat s velkým nasazením. Nejvíce se to dařilo útočné lajně Počta, Borl, Blažek, která hru dokázala vždy rozpohyboval a po zásluze právě tito hráči připsali poměrně dost bodů. Z turnaje tedy odvážíme 6 bodů a dostáváme se na čelo tabulky, které budeme určitě chtít v dalším kole za 14 dní udržet.