Související zápasy

Florbalový klub Draci

Na první dvě utkání play off se Slavií si našlo cestu více než 550 fanoušků! Stav série je vyrovnaný 1:1

První utkání série v pátek bylo v obrovském tempu a Draci nakonec nezvládli koncovku zápasu. V sobotu však svou hru zklidnili a došli si pro jasné vítězství 10:5. V prvním utkání padl dračí divácký rekord, když dorazilo na tři stovky diváků!

Poděkování fanouškům

V první řadě chceme poděkovat našim fanouškům, kteří na obou zápasech vytvořili fantastickou kulisu, která se jen tak na florbale nevidí. Jsme na naše diváky moc pyšní a věříme, že se v letošním play off ještě minimálně dva zápasy na domácí hale odehrají.

První zkušenosti s play-off a drama na závěr

Draci do prvního utkání vstoupili velmi aktivně, avšak soupeř se tím nenechal zaskočit a vysokému tempu utkání bez problému stačil. První se sice prosadili Draci, ale hostující Slavia odpověděla v přesilové hře. Utkání bylo po celou dobu vyrovnané a ve vysokém tempu, na domácích se ale projevovala nervozita a nezkušenost s takovými zápasy. Rozuzlení přinesla až třetí třetina. Slavia se dostala už do dvoubrankového vedení, domácí ale zvládli deset minut před koncem vyrovnat, když se prosadil Jan Dušek. Utkání nakonec rozhodla až přesilová hra soupeře, když si se standardkou skvěle poradil hostující Svačinka a Slavia zvítězila 7:6.

Pozápasové video rozhovory po prvním utkání:

Z Draků opadnul stres a došli si pro jasné vítězství

Druhý zápas přinesl úplně jiný florbal. Drakům se mnohem více dařilo kontrolovat hru, byli více na balonu a soupeře často drželi pod pevným zámkem. Utkání gólově otevřel domácí Kubeš a Draci si od té chvíle již vedení vzít nenechali. Postupně si budovali svůj náskok, avšak se nevyvarovali mnoha vyloučením, které Slavia nekompromisně trestala. Utkání definitivně rozhodl hráč utkání David Tománek, když využil přesilovou hru a sedm minut před koncem poslal Draky do vedení 8:4. Domácí pak ještě přidali dva góly do prázdné brány soupeře, který vteřinu před koncem stihl jen zkorigovat na konečných 10:5.

Pozápasové video rozhovory po druhém utkání:

Další dva zápasy série se odehrají v Sportovní hale SK Slavia Praha v pátek od 20:00 a sobotu od 17:00. Případný pátý rozhodující zápas by se hrál v úterý od 20:00 v Tělocvičně Gymnázia Říčany.