Ohlednutí za víkendem: První turnaje našich nejmladších, hráli také mladší žáci a dorostenci

Hodnocení uplynulého víkendu našimi trenéry.

Přípravka, 8.10., Draci modří | Roman Heczko

"Pro většinu týmu byl tento turnaj jejich první v životě. Dráčata si během hry vyzkoušela všechny posty ve hře, točili jsme i brankáře. Hráči i já jako trenér jsme si oživili/poznali zápasové tempo a atmosféru kterou dokázali fandící rodiče i spoluhráči vytvořit. Soupeři byli většinou nad naše síly, ale alespoň jedno vítězství jsme vybojovali. Bylo znát, že děti hra baví a i díky turnaji mají motivaci pokračovat v tréninku a zlepšovat se. Zranění byla naštěstí vždy jen lehká. Srážky při hře, pády při překonání mantinelu, míček v obličeji a jedna vysoká hůl.
Organizátor, rozhodčí, diváci i soupeři byli skvělí a děkuji jim za krásný turnaj."

Přípravka, 8.10, Draci bílí | Barbora Havlíčková

"Přípravka má za sebou první turnaj a rovnou domácí. Kluci byli po prázdninách pořádně natěšení a šlo jim to téměř samo, za čtyři zápasy nastříleli rovnou 43 gólů. Do sestavy se zapojilo i pár nových tváří. Výkony všech byly parádní. Z prvního turnaje si tak odnášíme krásné čtyři výhry a spoustu zážitků."

Mladší žáci, 8.10., Draci modří | Luboš Prchal, Pavlína Honcová

"Po rozpačitém úvodu, kdy jsme do poslední chvíle nevěděli, kdo do úvodního zápasu, vlivem složité dopravní situace, vůbec nastoupí, se výkon našich draků neustále zlepšoval. Bohužel i přes veškeré úsilí se koš nepodařilo udržet. Nicméně dobrá nálada nás neopouští. A poučeni z nezdarů se těšíme na další turnaj, který budeme pořádat v domácím prostředí."

Mladší žáci, 7.10., Draci bílí | Lubomír Janda, Michal Kubizňák, Petr Urban

"Mladší žáci bílí odehráli svůj druhý turnaj v Říčanech. Snažili jsme se hrát na 3 pětky a dle vývoje zápasu jejich využití upravovat, a to se docela dařilo. Soupeře většinou Draci uběhali. V prvních zápasech jsme již tradičně trochu spali, ale 3. a 4. zápas byl velice slušný i přesto, že soupeři byli silní, ale v rámci 3. koše ligy vyrovnaní. Povedená byla útočná hra, která byla plná pohledných kombinací a gólů. V obraně jsme nedělali příliš chyb a byli jsme jistí na balónku. V kombinaci se skvěle chytajícími brankáři jsme nedostávali zbytečné góly a tentokrát nechybělo moc a postupili jsme.
FBC Draci bílí - TBC Králův Dvůr…………2:4
FBC Draci bílí - Wizards DDM….…………4:3
FBC Draci bílí - Panters Praha Black…….5:5
FBC Draci bílí - Falcon Black…….………..1:2

Dorostenci, 8.10. | Matyáš Pros

"Dorostenci se po postupu do vyššího koše vydali do Českých Budějovic. V prvním utkání jsme se střetli se Znojmem, které nás v první třetině dost zaskočilo. Soupeř byl kvalitnější na balonku, důraznější v soubojích a nám se nedařilo mu jakýmkoliv způsobem ztížit rozehrávku. V druhé třetině se hra vyrovnali, dostali jsme se do několika šancí a byli jsme svědomitější v obranných činnostech. Do třetí třetiny jsme ale nevystoupili dobře a soupeři nezvládli klást dostatečný odpor. Celkové skóre 1:5 pro soupeře bylo tak poměrně zasloužené. V druhém zápase jsme odehráli vyrovnaný zápas s domácími Štíry, avšak jsme v poslední pětiminutovce polevili a nadějné utkání ztratili třemi inkasovanými góly. Pro nás to byla velká změna oproti 3. koši, kde jsme ve všech zápasech diktovali tempo hry my. Věřím, že za týden se vrátíme do Budějic připravenější a utkání zvládneme v náš prospěch."