83_20231004_100806.jpg

Ohlédnutí za víkendem: Skvělé výkony Dračí mládeže, jak to vidí trenéři?

Hodnocení dračích trenérů z víkendu.

Junioři B, Vladimír Šedivý

"Do prvního zápasu proti velkému favoritovi Pitbulls Kolín vlítli naši hráči skutečně jako draci a už v první minutě jsme se ujali vedení. Zápas to byl parádní, škoda jen, že zatímco naši hráči dávali góly po útočných akcích, soupeř skóroval pouze po našich hrubých chybách v rozehrávce. Až do poloviny zápasu byl stav a hra vyrovnaná. Bohužel, pak došlo k tomu stejnému jako na minulém turnaji. Série vyloučení, kterou soupeř využil a na naše hráče padla deka. Konečný výsledek 3:10 je vzhledem k průběhu zápasu trochu krutý a je odrazem druhé poloviny zápasu. Druhým soupeřem byl tým Black Angels B. Přestože převaha na straně soupeře byla zřejmá, dařilo se nám dlouho odolávat a první dva góly padly do naší branky po neskutečné smůle, kdy se míček nešťastně odrazil od jednoho z našich hráčů. Po druhé brance opět následovala šňůra rychlých gólů a po dvou třetinách bylo o výsledku rozhodnuto. Musím ocenit, že ani za rozhodnutého stavu to kluci nevzdali a bojovali naplno až do závěrečného hvizdu. Pokud bych měl rozebrat dosavadní účinkování našeho týmu, je zřejmé, že největší slabinou je obranná činnost (ač jsme v tabulce bez bodu poslední, v tabulce vstřelených branek jsme 6.). Nutno ovšem zohlednit fakt, že jsme věkově nejmladším týmem v soutěži. Pro srovnání: Naši poslední dva soupeři měli ve svých řadách po jednom dorostenci. U dračích juniorů B tvoří dorostenci většinu týmu, neboť juniorů je pouze šest. A to se projevuje právě v rychlosti a v osobních soubojích, kde je fyzická převaha znatelná. Osobně tak musím všechny hráče pochválit za nesmírnou bojovnost a za odhodlání, s jakým přistupují ke každému zápasu."


Elévové modří 

Dračí skok

Elévové končili sezonu v sedmém koši. A teď začínají ve třetím. Cože? Docela skok, ne? Takže se někteří, možná hlavně rodičové, lehce strachovali, zda ve Zdiměřicích nezažijí elévové čerčanských Draků při prvním turnaji trochu Waterloo.

Jenže kdeže, dopadlo to skoro výborně. Skoro proto, že mezi pěti týmy skončili Draci druzí. Tři výhry, jedna prohra, 27 vstřelených a 19 obdržených gólů.

Starší žáci B, Marek Jirků a Jan Kovář

“Starší žákům B se minulý turnaj moc nepovedl, ale od první minuty zápasu bylo vidět, že tenhle víkend bude úplně jiný. Kluci vstoupili do soutěže s ohromným elánem a odhodláním. V prvním zápase se naši hráči postavili týmu Falcon Blue a podali fantastický výkon, který jim přinesl vítězství 2:1. Následovalo utkání s Kutnou Horou bílí, kde naši kluci opět ukázali svou dračí sílu a dovednost a zvítězili 3:1. I přes náročný zápas s týmem Traverza Chodov, který skončil prohrou 0:1, hráči neztratili motivaci a nasazení. Rádi bychom také vyzdvihli našeho brankáře, který převedl spoustu klíčových zákroků a dostal za celý turnaj pouhé 3 branky. Další zápasy nás čekají za 2 týdny doma v Říčanech a těšíme se na fanoušky a další skvělé florbalové okamžiky!”


Starší žáci A, Marek Jirků

”Starší žáci A začali turnaj velmi slibně, ale jejich forma se postupně zhoršovala. Začátek byl vyrovnaný, hlavně první zápas s týmem Tatran Střešovice, který skončil nerozhodně 1:1. Následně jsme se však setkali s tvrdými soupeřem SKV a prohráli 2:8. Poslední zápas sice skončil ve prospěch Draků 5:4, ale obraz hry nebyl ideální. Přizpůsobili jsme se hře soupeře a zápasu chyběla rychlost a dynamika. Výkony týmu sice nebyly konzistentní, ale věříme, že hráči z této zkušenosti vytěží cenné poznatky pro další zápasy. Nyní bude náš tým pokračovat v trénincích a přípravě na nadcházející zápasy za dva týdny.“

Elévové bílí a žlutí budou doplněni