Ohlédnutí za víkendem: Starší žáci A a junioři A neporaženi!

Junioři A, Tomáš Tichý:

"Do prvního zápasu jsme vstoupili s chutí a Butchisu jsme nasypali během dvou třetin 4 branky. K ničemu jsme je nepustili a zápas jsme vyhráli s klidem na hokejkách poměrem 7:1. Druhý zápas jsme po chybě v obraně brzo prohrávali. Na konci první třetiny se nám podařilo srovnat skóre. 2. třetina se vyznačila hlavně obrovským počtem spálených šancí z naší strany. Tato smůla se nám lepila na paty i ve třetí třetině, ale nakonec se nám podařilo odskočit o 2 branky na stav 3:1. Soupeři se podařilo těsně po konci přesilové hry snížit, ale nakonec jsme i z tohoto zápasu brali 3 body. Jsem moc rád, že si odvážíme z turnaje plný počet bodů, rád bych pochválil celý tým a ukázali se naše slabiny, na kterých musíme do dalších zápasů pracovat."

Junioři B, Vladimír Šedivý:

"Jako nováček soutěže jsme hned v prvním kole narazili na favorita naší skupiny domácí SK Florbal Benešov. A těžko si představit horší začátek, když naši hráči první polovinu zápasu neustále plnili trestnou lavici. Soupeř, který byl herně i takticky lepší toho plně využíval a dobře secvičenými přesilovkami (využil 3 ze 6) rozhodl zápas již v jeho polovině. V poslední třetině jsme už pouze korigovali výsledek, a to také pomocí přesilových her, když jsme využili 2 ze 3. I druhý zápas s Texas Longhorns měl podobný začátek. Po našem úvodním náporu přišlo zbytečné vyloučení a soupeř hned svojí první početní převahu zúročil ve své vedení. To nás srazilo natolik, že jsme stejně jako v prvním zápase dostali v rychlém sledu další góly. Od druhé třetiny už jsme začali hrát zodpovědněji a zrychlili hru. Soupeři tempo nevyhovovalo a v poslední třetině mu znatelně začali docházet síly. Závěr utkání se už odehrával převážně před soupeřovou brankou a výsledkem byla korekce skóre z 0:4 na 3:4 během sedmi minut. Bohužel, na remízu už jsme nedosáhli."

Starší žáci A, Michal Jirků:

"Do prvního hracího víkendu vstoupili hráči s neuvěřitelným elánem. První zápas s Bomemians přinesl napínavou bitvu na hřišti, která skončila nerozhodně 2:2. Následovalo utkání se Spartou, kde se naše mužstvo ukázalo v plné síle a dokázalo v závěru srovnat na 3:3, závěr utkání patřil jednoznačné Drakům. Poslední zápas s Tigers Draci vyhráli bezchybným výkonem 12:0. Mužstvo udrželo koncentraci a nasazení do poslední minuty zápasu a přesně plnilo pokyny trenérů. První turnaj sezóny je vždy výzvou, ale naši kluci ukázali, že jsou dobře připraveni a ochotni dát do hry všechno. Tým má za sebou skvělý start a fanoušci mohou být natěšeni na to, co nás čeká v nadcházejících zápasech. Draci nyní budou pokračovat v tréninku a přípravě na další klání, a my budeme s napětím sledovat, jak budou pokračovat v letošní sezóně. Držíme palce našim hráčům a těšíme se na další vzrušující okamžiky na hřišti!"

Starší žáci B, Jan Kovář:

"V prvním utkání sezóny jsme vyzvali Traverzu Chodov. Ve vyrovnaném utkání jsme nevyužili své šance, bohužel pro nás soupeř jednu využil, a tak jsme jim podlehli 0:1. Ve druhém utkání jsme narazili na Sokol Šestajovice, ve kterém se soupeř dostal rychle do vedení 3:0, poté se hra vyrovnala, ovšem soupeř zvýšil své vedení na 4:0. Ve druhé půli jsme byli lepším mužstem a dokázali jsme vstřelit gól. Další gól se nám bohužel přidat nepodařilo, a tak jsme zápas prohráli 4:1."