PFC mini 2023 poskytlo elévům cenné zkušenosti

Dva týmy elévů a jeden mladších žákyň bojovali celý víkend na prestižním turnaji PFC v Praze.

Draci Říčany nasadili dva týmy elévů do kategorie B12 a jeden tým do G11(samostatný článek) turnaje Prague Florball Cup 2023. Tým Draci Bílí byl složen ze zkušených hráčů a převážně ročníku 2012, kteří stabilně hrají první koš elévské soutěže. Tým Draci Modří byl naopak složen převážně z ročníku 2013 a to i přesto, že hráli v kategorii B12 a ne B13. Naše 3 hráčky ještě posílili tým holek. Celkově byl turnaj vyvedený. Až na pár kontroverzních rozhodnutí byli velmi kvalitní rozhodčí, hezká organizace a bohužel v naší kategorii i hodně čekání mezi zápasy. Úroveň týmů byla vysoká a dračí komunita byla vidět i slyšet. Kompletní výsledky jsou zde: https://www.praguefloorballcup...

Tým FBC Draci Bílí:

Bílí měli nevyzpytatelnou skupinu, kde byli dva neznámé týmy. Jeden z Brna a druhý z Bratislavy a k tomu neškodné Bohemians. Začali jsme s Brnem a bohužel, než jsme se rozkoukali, tak za 2 minuty jsme prohrávali 0:3 a i přes zlepšenou hru se nám v krátkém zápase (2x8min hrubého) nepodařilo. Na střely, tyčky i dobu na polovině soupeře jsme vyhráli a bohužel i na chyby před vlastní bránou. Prohra 1:5 nás rovnou posunula do hry o 6.-10. Místo, protože o medaile hráli jen vítězové skupin. Kvalita týmů byla vynikající, a tak i v druhé skupině (boj o 6.-10. Místo) jsme narazili na kvalitní soupeře. Kladno, Tigers, Předvýběr a trochu exotický Sokol Koberovy. Nejlepší zápas jsme hráli ten poslední s MB. Silný Předvýběr v turnaji prohrál jen s vítězi z Varů a podruhé s námi. Emoce, souboje, tyčky, nájezdy, všechno tam bylo. V turnaji jsme měli dvě slabší chvíle a to ony 2 min s Hornets Brno v úvodu turnaje a cca 4 min v druhém poločase s Koberovy. Toto vše stačilo na 7. místo, protože zápas s Koberovy byl neuvěřitelný. Koberovy měli nejhlasitější a nejčetnější podporu. Hrálo se v 19,15 a “děcka” už toho měli dost za celý den. Vlítli jsme do zápasu, vedli 2:0 a měli asi 20 střel v první  půli. Druhá půle začala vystoupením rozhodčího, který nepochopitelně během krátké chvíle odpískal 2 nájezdy proti drakům a také přehlédl “nerozehrání” draků a následný gól Koberov. Následně chyba a brejk a bylo to 2:4 i přesto, že konec zápasu byl plně v našich rukách - jen času nezbylo moc, tak remíza 4:4 byla nešťastná. Všichni hráči sestavy zahráli hezký turnaj, nicméně turnaj se hodně povedl Vítkovi Prchalovi.

Sestava: Matěj Čermák, Vít Prchal, Tobiáš Janda, Martin Bauer, Alžběta Martínková, Jakub Bubeník, Jakub Berka, Josef Pěsta.

Tým FBC Modří:

Rozlosování týmu modrých přidělilo ve skupině těžké týmy jako Black Angels 2012, již výše zmíněné Koberovy a ORCA Krnov. První zápas s Orcou byl hratelný a trochu smolně jsme prohráli. Tým složený z nováčků a nadějných mladších hráčů neměl šanci proti jednomu z nejlepších týmů ročníku 2012 Black Angels a stejně tak aktivně hrající Koberovy nedali moc šancí. Hráli jsme jako na houpačce. Chvíle hezké hry se střídali s fatálními chybami. Mladost, chybějící zkušenosti a nevyhranost našeho týmu byla veliká, nicméně na týmu byl viditelný posun mezi prvním a posledním zápasem. Remíza proti Gorilám Plzeň byla jako výhra, protože to byl první bod v turnaji a navíc vyrovnání se nám podařilo v posledních sekundách. Obdivuhodně tým bojoval i přesto, že góly spíše dostával, než dával. Počítali jsme s tím, že tento tým jde pro zkušenosti a někdy, zejména na takto dobře obsazeném turnaji, to “bolí”. Všichni viděli, že je třeba tvrdě trénovat a zlepšovat se. Velmi hezky se ukázal Kryštof Vraštil v bráně a Tonda Regal v poli.

Sestava: Kryštof Vraštil, Matyáš Kocourek, Vojtěch Fiala, Samuel Jackson, Matěj Poslušný, Matěj Vaner, Regal Antonín, Jan Daška