Poslední letošní hrací víkend za námi. Jak se dařilo týmům Draků?

Muži A po hezké bitvě prohráli souboj o první místo s plzeňskými Gorilami. Junioři si připsali výhru a prohru. Dorostenci smolně prohráli důležitý zápas. Starší žáci na posledním turnaji neporaženi a končí ve třetím koši na třetím místě.

Muži A

Dračí A-tým čekal v neděli důležitý souboj o čelní příčky v tabulce. Zápas proti největšímu favoritovi soutěže, Gorilám Plzeň, byl dlouho vyrovnaný a Draci byli první dvě třetiny lepším týmem. Ve třetí třetině však přišel zlom, soupeř byl rychlejší a silnější v soubojích a dokázal utkání zlomit ve svůj prospěch. Diváci, kterých dorazilo přes sto, museli odcházet ale s pěkným florbalovým zážitkem, neb utkání bylo v obrovském tempu a oba týmy předvedly své kvality.

Hodnocení trenéra Adama Čechoviče:

"Dnes jsme za mě dvě třetiny byli lepším týmem, bohužel jsme své šance nevyužili a soupeř nás potrestal výrazně větší efektivitou. Od neuznaného gólu, kdy jsme mohli jít do vedení jsme byli rozhození a do třetí třetiny už nechytili tempo. Na závěr už risk, ale zázrak z domácího zápasu se neopakoval. Absolutní respekt soupeři, kéž bychom takových zápasů hráli za sezónu víc."

Junioři

Hodnocení trenéra Tomáše Tichého:

"Junioři pořádali 2. domácí turnaj v sezóně. Před jeho začátkem byla za účasti vedení kraje slavnostně otevřena tělocvična Gymnázia Říčany. V prvním zápase se Spartou jsme šli do brzkého vedení, které jsme poté navýšili. Spartě jsme však darovali spoustu gólů vysokým počtem chyb v obraně a od poloviny zápasu jsme dotahovali. Vstřelili jsme i branku ve hře bez brankáře, ani to nám však nepomohlo a Sparta nám nadělila výsledkem 6:8 první porážku v sezóně.

Do druhého zápasu s Prague Tigers jsme nastoupili oslabení o dva klíčové hráče a byli jsme nuceni odehrát celý zápas na dvě formace. Díky dobře zvládnuté taktické hře jsme celý průběh zápasu drželi ve vlastních rukách a zvítězili jsme 4:2."

Dorostenci

Hodnocení trenéra Matyáše Prose:

"Na Třebešíně jsme odehráli dva zápasy, ze kterých si odnášíme tolik zkušeností, jako bychom jich odehráli pět. Emočně vypjaté situace, kdy zápasy rozhodly nakonec maličkosti. V prvním zápase jsme sice byli o něco málo horším týmem, ale dlouho jsme vedli a zápas ztratili až těsně před koncem. Ve druhém jsme byli naopak lepší a do vedení jsme se bohužel ani jednou nedostali. Mrzí mě, že jsme nebyli zdaleka tak nebezpeční v útoku, jako obvykle a parkety na VŠE nám hodně nesedly. Naopak jsem moc rád, že jsme dokázali překousnout křivdu před čtvrtým inkasovaným gólem proti Strakonicím. Zápas jsme dokázali vyrovnat, avšak jsme měli stále ruce svázané nervozitou, což se nejvíce projevilo v závěrečných nájezdech."

Draci x Písek 3:4
Draci x Strakonice 4:5 pn.

Starší žáci

Hodnocení trenéra Ondřeje Kubeše:

"Starší žáci odehráli v sobotu povedený turnaj v Čakovicích a již tradičně se jednalo o 3. nejvyšší regionální koš. V základní skupině se nejdříve poprali s Prague Tigers, které zdolali 7:1. Dalším soupeřem Draků byli Kunratice, se kterými výsledek dopadl „fotbalově“, tj. bezgólovou remízou 0:0. Až do poslední chvíle vyhlíželi Draci finále, ale štěstí se ke Drakům otočilo krutě zády a Start Kunratice necelou minutu před koncem porážel Prague Tigers 10:3, a tudíž měli s Draky shodně bodů, ale lepší skóre. Draci tedy odehráli souboj o 3. místo s TJ Sokol Královské Vinohrady. Jednalo se o velmi hezký zápas, ze kterého byl trenérský štáb i fanoušci nadšeni. Po posledním hvizdu svítilo na tabuli 6:2 ve prospěch Draků. Děkujeme rodičům a fanouškům za podporu."