132_20240501_213629.jpg

Poslední turnaje mládeže jsou za námi!

Poslední turnaje mají za sebou již všechny kategorie. Přečtěte si hodnocení trenérů z posledních turnajů.

Elévové žlutí | 21. dubna

Roman Heczko

"V neděli jsme s kolegou Honzou zaskočili za kmenové trenéry ut ýmu elévů, který hrál v pražských Střešovicích. Seznámení, rozcvičení, sestavení lajn a hurá na ně. Byla to jízda. Draci dokázali postupně porazit Blue Horses Stochov, Red Dragons Hořovice (tady bylo povzbuzující skandování soupeře „DRACI DO TOHO!“) a Rakovnické kraby. Před posledním zápasem panovaly obavy už v šatně. Domácí tým Tatranu totiž své předchozí soupeře naprosto deklasoval. Za 5 minut jsme inkasovali 5 branek, soupeři se usmívali a nevypadalo to dobře. Draci se ale zlomit nenechali, makali dál a postupně dorovnali. V druhé půli to byla přestřelka a kvůli absenci ukazatele skóre snad nikdo na hale nevěděl jaký je stav. Asi 2 vteřiny před koncem se nám podařilo opět vstřelit branku a Draci se začali radovat. I když jsme si výsledkem nebyli jisti, ukázalo se, že právě poslední gól byl vítězný. Říčanští hráči si zaslouží uznání a respekt. Bylo vidět, že někteří na hřišti nechali naprosto vše. Holt dobrá průprava se nezapře."

Přípravka modří | 27. dubna

Roman Heczko

"Do Zeleneče krom posil z Říčan dorazilo na naše poměry i dost kmenových hráčů. Na střídačce jsme tedy měli 3 kompletní trojky.
Tým z Benešova nás v prvním zápase vysoko porazil. S Prague Tigers už porážka nebyla tak zdrcující a proti Black Angels jsme již dokázali zvítězit. V posledním zápase s Mladou Boleslaví tým rozhodilo lehké zranění spoluhráčky s troškou krve a bohužel si nedokázal si udržet vedení. Nakonec z toho byla tedy remíza.
Na turnaji se projevilo postupné zlepšení nahrávek, rozmístění na hřišti i střelby. Celkově tedy výborná průprava do další sezóny."

Junioři B | 13. dubna

Vladimír Šedivý

"Závěrečný turnaj se odehrál v Mladé Boleslavi a tam nás čekali lídr soutěže Sparta Praha a domácí Florbalová akademie MB. Proti Spartě jsme vydrželi vzdorovat 1. třetinu. Od 2. třetiny favorit zápasu zrychlil hru a my se tak, bohužel, nevyhnuli předpovídané dvouciferné prohře. Při zápase jsme si však vyzkoušeli různé složení útoků i obranných dvojic a s optimismem a odhodláním zakončit ligovou sezónu výhrou jsme se postavili Mladé Boleslavi.

Domácí na nás sice vlétli snad ještě razantněji než Sparta, ale obranná činnost celého týmu tentokrát zafungovala naprosto perfektně. I když se prvních deset minut odehrávalo převážně na naší polovině, domácím se nepodařilo prorazit skrz naší bránící pětici. A co prošlo přes hráče, neprošlo přes výborně chytajícího Robina Vazače v brance. Postupem času se hra začala vyrovnávat a Draci čím dál více ohrožovali soupeřovu branku. V polovině utkání nás dostal do vedení Jakub Zámečník a tento stav trval až do nařízeného trestného střílení šest minut před koncem. Domácí tuto nabídku k vyrovnání využili a začalo se od nuly. Závěr byl divoký. Ani jeden tým se nechtěl smířit s remízou a oba se snažily do posledních vteřin strhnout vítězství na svojí stranu. Další góly však už nepadly a tak se šlo na nájezdy.

Tato část zápasu byla hodně dramatická. Diváci byli svědky celkem 15 neproměněných nájezdů! Až ten 16. proměnil Maty Fiala a odstartoval tak bouřlivou radost nejen na naší střídačce, ale i u týmů, které hrály po nás a přestávaly už věřit, že se ještě ten den dostanou na hřiště.

Protože se jednalo o poslední ligový turnaj, přidám krátkou rekapitulaci.

Juniorský B tým byl nováčkem soutěže a jeho startovní pozice byla hodně těžká. Většinu juniorského týmu tvořili dorostenci a ta menšina juniorů neměla s touto soutěží žádnou zkušenost. Někteří z dorostenců dokonce rok předtím hráli za starší žáky, nebo pouze rok dorosteneckou soutěž a přeskočili tak jednu vývojovou etapu. Tito hráči tak mnohdy nastupovali proti o více než tři roky starším a zkušenějším hráčům. Z tohoto důvodu je pochopitelné, že výsledky v první části tvořily pouze, někdy i vysoké, prohry. Kluci však na sobě hodně pracovali a postupem času si začínali i více věřit. A výsledek? Ještě v polovině ledna bylo mužstvo beznadějně "přišpendleno" na samém dnu ligové tabulky. Na Barrandově však přišel zlom. Draci, ač zdecimovaní nemocemi a zraněními dohrávali turnaj v osmi lidech, zároveň překvapili Start 98 a od té chvíle šli od vítězství k vítězství. Rychle zlikvidovali bodovou ztrátu a začali postupovat tabulkou vzhůru. Do konce sezóny našli pouze tři přemožitele. Tým ACEMA Sparta Praha D, FBC Kutná Hora (dva lídři tabulky, se kterými prohrály všechny týmy) a Pitbulls Kolín.

Tímto děkuji hráčům za skvělou sezónu, Matyášovi Prosovi za to, že se s námi vždy podělil o svojí tréninkovou halu, když jsme přišli o naši MSH vinou jiné akce, a vedení klubu za podporu a trpělivost."

(foto přiloženo jako úvodní snímek)