Pozoruhodný výkon starších žáků ve třetím kole soutěže

Jeden z aspektů tvořících krásu sportu jsou nepochybně statistiky.

Starším žákům se ve třetím kole soutěže povedl unikátní kousek. Odehráli totiž tři zápasy, tedy celkem šest poločasů a v prvních pěti poločasech udrželi čisté konto. Proti solidním soupeřům ze třetího koše, tj. Viking Kobylisy, Tatran Střešovice a Olymp Zeus se jim poločasy povedly následujícím způsobem. Jen považte: 4:0, 2:0, 1:0, 3:0 a 1:0. Ač stránky českého florbalu nabízejí archivní zápasy všech týmů, neměl jsem sílu pátrat po obdobném kousku některého z dračích týmů v předchozím období, přesto jsem přesvědčen, že jsme se do historie zapsali. Důkaz nechť naleznou kronikáři a sportovní analytici, třeba někdo objeví obdobnou sérii.

Výsledky jsou ve sportu důležité, z čeho však mají všichni trenéři ještě větší radost, je permanentní zlepšování týmu, a to jak na individuální úrovni hráčů, tak v kolektivním pojetí hry. V sobotu jsme měli radost z obojího. Zatímco v předchozích utkáních jsme měli problémy se střelbou bez přípravy a této dovednosti jsme věnovali několik tréninků, o víkendu jsme zasypávali soupeře jednou střelou za druhou. I v kolektivním pojetí jsme udělali pokroky a je vidět, že hráči se v aplikovaném systému lépe orientují, znají své role a postavení na hřišti.

Turnaj se nám povedl a v příštím kole bychom měli nakouknout do druhého koše, a to díky pořádajícímu Olympu Zeus, který oficiálně do druhého koše postoupil již minule. A vůbec nic si neděláme z toho šestého poločasu, jehož výsledek jsme dosud nezmínili. Nu dobrá – 0:5. Ale přesto to bereme jako lekci a zjištění, že i se silnými soupeři typu Olymp Zeus umíme hrát solidní partii a jsme připraveni na příští utkání.