Přijďte podpořit dorostence v play-off!

V minulé sezóně dorostenci ovládli svou soutěž a dovezli do Říčan zlaté medaile. Podaří se jim to i letos? To se dozvíte v sobotu 15.4.2023 od 15:00 ve SH ZŠ Kunratice.

Letošní základní část dorosteneckého týmu byla jako na houpačce. Rozhodně to nebyl dominantní tým, jako v minulé sezóně. Výkonnost v zápasech se střídala jako den a noc. I přes to se naši hráči udrželi na poslední postupové pozici pro play-off 2. ligy dorostenců.

Níže si můžete přečíst pocity z posledního kola základní části, ať víte, na co se těšit ve vyřazovací části soutěže.

FAT PIPE Traverza Chodov x FBC Draci 4:5 PN

Do prvního zápasu s papírově slabším soupeřem jsme nastoupili  povedeně. Dařilo se nám dobře napadat obranu soupeře, která měla velké problémy a odevzdávala nám spoustu balónů. O první gól se postaral po povedené kombinaci s Petrem Zichou ve středu hřiště Tonda Lávička. Celou první třetinu jsme hru kontrolovali, to se však bohužel neodrazilo na skóre. Do druhé třetiny nastoupil soupeř ve vysokém tempu a za chvíli bylo srovnáno. Bohužel ve třetí třetině se začaly kupit chyby v obraně a soupeř obrátil zápas ve svůj prospěch. Náš herní projev byl  divácky atraktivní, zejména první útok Svoboda-Bezstarosti-Borl předváděl krásné akce, ale nedařilo se nám přidat góly. Ještě 10 minut před koncem bylo skóre 4:2 ve prospěch Traverzy. Ve 37. minutě Petr Zicha snížil z přesilovky na 4:3 a následně ve 40.minutě Maty Fiala srovnal gólem téměř z půlky hřiště na 4:4. Po skončení třetí třetiny následovaly dlouhé dramatické nájezdy, které nakonec parádní střelou ukončil Tonda Lávička a brali jsme „alespoň“ dva body.

FBK FAT PIPE VOSY PRAHA x FBC Draci 1:4

Druhý zápas, proti tradičnímu soupeři Vosy Praha, jsme nezačali úplně naplno a herně to bylo znát. První gól vstřelil Filip Svoboda po asistenci Filipa Borla. Opět jsme v zápase dominovali, ale nedařilo se nám najít cestu skrz obranný val Vos. Ve druhé a třetí třetině ještě přidal dvě důležité branky Tonda Lávička. Zápas jsme mohli dohrát s klidnou hlavou a balónkem na florbalkách, ale bohužel nás zbrzdila zbytečná vyloučení za hrubost a nesportovní chování a skoro až do konce zápasu jsme se museli bránit vosím náletům ve třech hráčích na hřišti. Po úspěšně ubráněném dvojitém oslabení se ještě vteřinu před koncem upravil skóre Filip Borl na konečný stav 4:1 pro Draky.

Rád bych poděkoval všem hráčům za odehrání celé základní části, hlavně pak starším žákům, kteří nám celou sezonu chodili pomáhat. Poděkování si jistě zaslouží také rodiče a fanoušci, kteří nás celou sezónu podporovali

V trenérských kruzích se říká, že sezóna začíná až v play-off. Proto bych vás na závěr rád pozval na první kolo nadstavby 2. ligy dorostenců. První semifinálové utkání nás čeká od 15:00, druhé od 18:00 oba zápasy proti Floorball Club Falcon ve SH ZŠ Kunratice. Budeme moc rádi, když nás přijdete podpořit.