Související zápasy

Florbalový klub Draci
21_20221002_220925.jpg

Starší žáci mají za sebou první měsíc nové sezóny.

Florbalisté ročníku 2009 se opět setkali se svými kamarády ročníku 2008, tentokrát v kategorii Starší žáci a od začátku bylo jasné, že to bude skvělý tým. Na tréninzích je vidět velké nasazení a snaha se neustále zlepšovat. Zatím se tým sehrává, zkoušíme hráče na různých pozicích, učíme se herní systém a zdokonalujeme některé návyky, které jsou ve starších kategoriích nezbytnou podmínkou úspěchu.

Máme za sebou dva turnaje. Za zmínku stojí především domácí turnaj v Kostelci nad Černými lesy, který se povedl z hlediska herního projevu výrazně lépe než samotné výsledky, a máme radost, že pozorujeme progres ve srovnání s prvním turnajem. Z čeho však máme snad ještě větší radost, je týmovost projevující se nejen na hřišti a střídačce, ale i v rodičovské podpoře. I díky skvělým rodičům jsme turnaj bez problémů zorganizovali a ještě si ho společně užili. Oceňujeme a děkujeme i za báječnou materiální podporu spočívající v bábovkách, pernících, koláčcích a jiných dobrotách, které naše hráče nabily tolik potřebnou energií.

Letošní sezóna starších žáků je do jisté míry netradiční, neboť máme po dlouhé době přihlášen pouze jeden tým do této soutěže. Hráčů máme samozřejmě mnohem více a většina těch, kteří nejsou nominováni do týmu starších žáků, budou mít příležitost zahrát si za tým dorostu B. Ostatně jedno kolo této soutěže již máme také za sebou a družstvo odehrálo dva důstojné zápasy.

Chtěli bychom zmínit ještě jednu novinku. Tou je výrazné posílení trenérského týmu starších žáků o odchovance říčanského florbalu – Ondřeje Kubeše a Marka Jirků. Jsme moc rádi, že tito trenéři a hráči budou předávat své letité zkušenosti a četné florbalové dovednosti, které některým starším trenérům bez dostatečné herní praxe jednoduše chybí. Pevně věříme, že i naši svěřenci si od mladých trenérů vezmou ten nejlepší příklad.