89_20231025_233103.jpg

Víkend mládeže: Junioři, ml. žáci a přípravka hráli doma

Čtvrtý říjnový víkend přinesl hned tři domácí turnaje naší mládeže. V sobotu junioři úspěšně pokřtili novou halu u gymnázia, mladší žáci úspěšně bojovali na městské sportovní hale. Úspěšný domácí turnaj zaznamenala také čerčanská přípravka. Hodnocení všech turnajů z víkendu čtěte níže.

Přípravka Čerčany (modří), Roman Heczko

”Sobotní Čerčanský turnaj byl pro hráče výjimečný domácím prostředím. Krom rodičů byly v řadách diváků vidět i babičky, dědečkové a sourozenci. Od posledního turnaje v Říčanech bylo u nováčků vidět zlepšení ve střelbě i vedení míčku, což se projevilo i v vstřelenými góly. Z jedné výhry byla veliká radost a v dalších zápasech jsme alespoň skórovali. Pro další turnaje se krom jiného pokusíme omezit mavání rodičům během zápasu i poněkud nestandardní způsoby držení florbalky.
Celkově opět vydařená sobota a pro mě i nové zkušenosti s pořadatelstvím.”

Přípravka Říčany (bílí), Jiří Pros

"Bílý tým přípravky odehrál v sobotu svůj druhý letošní turnaj, tentokrát v Čelákovicích. Měli jsme 8 hráčů do pole a brankáře, kde se postupně prostřídali Maty, Ondra a Clive. Za soupeře jsme měli přípravkáře z Kolína, Mladé Boleslavi, domácích Čelákovíc a Horních Počernic. Bylo znát, že jsme o koš výš a už to nebyla tak jednoznačná jízda, nicméně ani tentokrát jsme nenašli přemožitele, takže příští turnaj si zahrajeme opět vyšší úroveň. Všichni makali na plné obrátky, přesto vyzdvihnu Patrika, který odehrál svůj první turnaj a vedl si výborně."

Mladší žáci bílí, Luboš Janda, Michal Kubizňák

“Tým bílých po neočekávaném a dočasném posunu do 2. Koše ligy si zahrál s výbornými týmy. 4 vyrovnané zápasy, kde výsledkově vypadá hrozivě jen zápas s Chodovem, ale 3/4 času jsme hráli vyrovnanou partii. V této úrovni, kde jsme potkali zkušené dva prvo-košové týmy Tatran a Chodov a také velmi silné Bohemians a Olymp. I přes 4 prohry a to 2 velmi těsné hodnotím turnaj jako výborný: nejlepší hra s ohledem na nasazení, pohyb a týmovost, jakou jsem zatím s touto skupinou zažil. Týmy soupeřů již byly převážně 2011 a tudíž spolu trénují a hrají na velkém hřišti druhým rokem a i přesto jsme jim byly více než vyrovnaní soupeři. Bohužel, v této úrovni se každá chyba trestá a hrubá chyba dvakrát. Obecně se dá říci, že kvalitativně jsou 1-3. Koše ligy úrovní velmi blízké a týmy i zápasy v koších kvalitní.”


Mladší žáci modří, Luboš Prchal

"Třetí turnaj našeho modrého družstva mladších žáků se nesl v pohodové atmosféře, za což moc děkujeme především rodičům. Obsluha časomíry, občerstvení i publikum byli výborné. Možná i vlivem nervozity z domácího prostředí jsme v prvním zápase předvedli trochu rozpačitý výkon. Nicméně do dalších zápasů se naši Draci zkoncentrovali a vybojovali jednu zaslouženou výhru. Poslední zápas nám ukázal, že fyzička je stejně důležitá jako herní dovednosti - nabereme síly o prázdninách a vrhneme se s plnou dračí silou do pestrých tréninků."

Junioři B

Přestože se juniorskému B týmu zatím nepodařilo urvat výhru, oceňujeme hlavně bojovnost a úspěšné tažení do útoku. V útočné části se daří dávat góly i velmi silným soupeřům a co do počtu vstřelených gólů jsou na sympatickém šestém místě. Další turnaj odehrají v sobotu 4.11., věříme, že vyztuží obranu a dojdou si pro první vítězství v soutěži. 

Junioři A, Tomáš Tichý

Odehráli jsme jako první tým své zápasy v nově otevřené hale u gymnázia. V prvním zápase se nám podařilo poměrně s klidem přehrát brandýský FALCON 7:1, kdy soupeř nebyl příliš nebezpečný a podržel nás výborně chytající brankář. Osobně jsem byl spokojený jak s hrou do obrany, tak počtem vstřelených gólů. Náš druhý zápas byl značně ospalejší a ve výrazně nižším tempu. Sice jsme zvládli otočit zápas z 0-2 na 7-2, kdy se nám podařilo vstřelit několik branek ve vlastním oslabení. Poté ale nastala naprosto šílená pasáž zbytečných vyloučení a vypuštění zápasu, kdy se soupeř dotáhl na rozdíl pouze dvou branek a ke konci nás tlačil ve hře bez brankáře. Naštěstí, i přes nekoncentraci v druhém zápase se nám podařilo oba zápasy vyhrát, jsme stále neporaženi a 6 bodů zůstalo doma.