Víkend mládeže: Play off dorostenců, poslední turnaje starších žáků. Celkem hrálo sedm družstev!

Kromě play-off mužů běží také na plné obrátky mládežnické soutěže. O víkendu hrály 4 kategorie.

Přípravka bílý tým

Barbora Havlíčková

“V sobotu jsme vyrazili na další turnaj a tentokrát jsme si udělali výlet do Kutné Hory. Delší dobu jsme nehráli a tak na klucích bylo vidět, že se už moc těší. Do prvního zápasu proti Tatranu jsme nastoupili velmi odhodlaně, chtěli jim vrátit porážku z minulého turnaje a to se nám povedlo. V dalším zápase jsme narazili na těžšího soupeře a trochu jsme polevili, výhra nám bohužel o gól utekla. Z nepříjemné prohry jsme se rychle oklepali hned v dalším zápase, který jsme vyhráli a chuť si tak spravili. Do posledního zápasu jsme nastoupili s dobrou náladou. Nebylo to nic lehkého, kluci ale předvedli krásné výkony a vyhráli.
Z povedeného turnaje v Kutné Hoře si odvážíme spoustu gólů, nových zkušeností a postup do prvního koše.”

Přípravka modrý tým

bude doplněno

Strarší žáci A

Marek Jirků

"Poslední hrací víkend nás zavedl do Kutné Hory. Vyšel na nás nepříjemný zápas v brzkých hodinách ranních, ale na Dracích to nebylo vůbec poznat. Do zápasu jsme vlétli plní energie a v prvních 7 minutách zápasu jsme odskočili do tříbrankového vedení. I přes rychlou a fyzickou hru Kobylis jsme měli zápas pod kontrolou a dotáhli ho do vítězného konce. Draci x Kobylisy 5:2. V přímém boji o finále jsme si to rozdali s Kladnem. Zápas byl v velmi vysokém tempu a na hřišti se bojovalo o každý centimetr. Bohužel jsme udělali několik chyb a soupeř byl velmi kvalitní v zakončení. V posledních minutách jsme zkusili i riskantní hru v šesti, ale na vítezství to nestačilo. Draci x Kladno 1:3. V posledním zápase jsme narazili na SKV. Hráli jsme skvěle kombinačně a nutili soupeře dělat chyby. Draci x SKV 4:3. Tradičně jsme tedy skončili třetí ve třetím koši. Díky fanouškům za podporu během celé sezony a klukům za povedený turnaj. Jsem rád, že máme na čem stavět a teď budeme pilně trénovat na výjezd do Švédska."

Starší žáci B

Jan Kovář

“Do prvního zápasu jsme nevstoupili vůbec dobře, nechytili jsme tempo zápasu a tahali za kratší konec provazu. Chyběl nám pohyb a vytvářeli jsme laciné ztráty na vlastní polovině, což se nakonec odrazilo na výsledku zápasu. Druhý a třetí zápas se nám vydařil výrazně lépe. Zlepšili jsme pohyb, což nám vyneslo kontrolu na zápasem, kdybychom využili naše šance mohli jsme oba zápasy vyhrát větším rozdílem. Čtvrtý zápas byl vyrovnaný. Pohybem a tempem jsme navázali na předchozí zápasy, ale neproměnili jsme žádnou ze svých šancí.”

Dorostenci

Matyáš Pros

"O víkendu jsme odehráli naše první dorostenecké play-off. V prvním zápase se bohužel projevila naše nezkušenost a předvedli jsme náš podprůměrný výkon a prohráli 3:1. V neděli jsme se na odvetu dobře zkoncentrovali a v první třetině si troufám říct soupeře jasně přehráli, bohužel z toho byl ale pouze jeden vstřelený gól. Druhá třetina se nám opět moc nepovedla, ale to hlavní jsme si schovali do třetí třetiny. Hrálo se na celkové skóre ze dvou zápasů, potřebovali jsme tak vyhrát alespoň o dva góly, abychom dostali zápas do prodloužení. To se díky dvěma slepeným gólům a povedené hře v šesti podařilo. Sympatický výkon však postupem odměněn nebyl, protože se soupeř prosadil ze své ojedinělé šance. Série byla velmi vyrovnaná, první zápas byl lepší Start, druhý vyšel lépe nám, samozřejmě prohra v prodloužení nás hodně mrzí, ale tam už je to prostě o štěstí. Snad při nás bude stát zase někdy jindy. Týmu moc děkuji za krásnou ligovou sezónu a těším se jarní turnaje!"

Junioři A

Martin Schneider

"Juniorka se již klasicky sešla slepená z tří týmů - Áčka, Béčka a dorostenců. Nutno říci, že po úvodním hledání se kluci začali prosazovat a nebýt neproměňování jasných šancí, nemohlo být o vítězi prvního zápasu s SKV pochyb. Takhle byl však zápas bodově vyrovnaný a když nepočítáme přesilovky, tak jediná střela soupeře ve třetí třetině poslala zápas do nájezdů. Soupeř byl bohužel úspěšnější a odváží si tak 2body po výsledku 5-4pn. Druhý zápas s Vosami byl výrazně jednodušší, po nervózním úvodu zcela pod kontrolou Draků – 10:2."

Junioři B

Vladimír Šedivý

“První zápas po měsíční pauze jsme svedli s Black Angels B. Velmi vyrovnaný zápas s mnoha gólovými šancemi na obou stranách byl tím zápasem, který se musel divákům líbit. Soupeř se dostával celý zápas do vedení, ale Draci vždy dokázali skóre dorovnat. Velké drama přinesl závěr zápasu, kdy se Blackům podařilo necelé tři minuty před koncem opět dostat do vedení, ale Draci 55 sekund před koncem opět vyrovnali (3:3). A tak museli rozhodnout samostatné nájezdy. V těch už byla jednoznačná převaha na naší straně. Zatímco Matyáš Fiala a Robin Vazač své nájezdy bez problémů proměnili (Robinův elegantní blafák dokonce roztleskal i některé neutrální diváky), tak Kuba Zámečník v brance se stal pro soupeře nepřekonatelnou překážkou.

Do druhého zápasu proti velkému favoritovi z Kutné Hory jsme donuceni okolnostmi museli zamíchat sestavou, a to včetně brankářů. Předzápasová taktika o pevném obraném bloku vzala brzy za své a už po osmi minutách jsme prohrávali 0:5. Od druhé třetiny jsme tak upustili od přehnaně obranného stylu (který nám stejně nešel) a pustili se s Kutnou Horou do otevřené partie. Obraz hry se tím úplně změnil. Začalo se hrát ve velmi vysokém tempu, hra se rychle přelévala sem tam a brankáři na obou stranách se měli co ohánět. Přestože byl soupeř sehranější, technicky vyspělejší a měl daleko více šancí, dokázali jsme s ním zbylé dvě třetiny sehrát dobrý zápas (3:4 a 1:2). Naše hra sice vypadala dost neuspořádaně, ale kluci své florbalové nedostatky nahrazovali nesmírnou bojovností a neutuchajícím elánem.”