127_20240411_225240.jpg

Víkend mládeže: Přípravka hrála v Benešově a poslední turnaj mladších žáků

Zatímco přípravka se může těšit na ještě jeden ligový turnaj, pro mladší žáky byl tento víkend posledním herním. Hráči z mladších žáků však turnajově strádat rozhodně nebudou, protože za dva týdny odjíždí na turnaj do Švédska!

Přípravka vyrazila na svůj turnaj do nedalekého Benešova. Jak hodnotil výkony svých svěřenců trenér Roman Heczko?

”Se společným týmem modrých a bílých Dráčat, jsme krásné nedělní dopoledne strávili v Benešově. Silný soupeř z Kolína nedorazil a tak nás čekaly jen tři zápasy.
V první půli utkání proti Benešovu jsme jakž takž drželi krok. Poté jsme ale za špatné střídání inkasovaly ze samostatného nájezdu. Navíc pár nepokrytých soupeřů před naší bránou znamenalo v prvním zápase zaslouženou porážku.
S Bohemians se již hrálo lépe. Občasné chyby soupeř nedokázal využít a také jsme se již s říčanskými Draky, kteří nám přijeli na pomoc, více sehráli. V tomto zápase padl i památný Tomíkův 100. gól sezóny. Tome, gratulujeme a jen tak dál!
Oslava vítězství, krátké vydechnutí a hned do dalšího zápasu s Mladou Boleslaví. Na osamocené hráče před naší bránou jsme si již dávali větší pozor a pár vydařených nahrávek, dorážek a střel, vedlo k druhé výhře dne.
Draci si zaslouží pochvalu za odhodlání i bojovnost. Nezastavili je slzy, bolest ani neúspěch.”

Mladší žáci pořádali domácí turnaj v Čerčanech a druhý tým vyslali do Čelákovic. Na domácím turnaji mlži hostili elitní druhý koš a přestože se jim výsledkově nedařilo, nabrali cenné zkušenosti, které budou moci zužitkovat na blížícím se turnaji ve Švédsku. Výkony modrého týmu hodnotil trenér Luboš Prchal:

"Modrý tým mladších žáků zakončil oficiální část sezóny povedeným turnajem v Čelákovicích. Za vydatné podpory našich fanoušků jsme odehráli 3 vyrovnané zápasy s adekvátním nasazením, bojovností a střelbou a odvezli jsme si z nich 4 body. Na druhou stranu zápas s SK Dvojka se nám mentálně nepovedl, oběd byl silnější a na výkonu to bylo znát. Snad nám to diváci odpustí ????"