Víkend patřil juniorům B! Výhru si připsali také muži proti Panthers

Hvězdami uplynulého víkendu jsou jednoznačně junioři B, kteří vyhráli oba své zápasy a odlepili se tak ze dna tabulky. Mužské áčko doma potvrdilo roli favorita a zvítězilo nad Panthers Praha U23. Áčko juniorky dále trápí rozsáhlé absence a zranění klíčových hráčů, a tak si připsalo dvě těsné prohry.

Junioři B mají tři výhry v řadě a poladili formu na domácí turnaj

Přestože se začátek sezony pro tým nevyvíjel příliš dobře, v novém roce se juniorskému béčku začalo dařit o poznání lépe. První tříbodovou výhru si připsalo v minulém kole proti Startu a o tomto víkendu porazilo Texas i Neratovice! Díky zisku šesti bodů se posunuli tabulkou na 9. místo a již vyhlížejí domácí turnaj, který je čeká 17.2. v Tělocvičně Gymnázia Říčany.

”Nedělní večer jsme strávili v Kutné Hoře a proti nám nastoupily dva nejslabší týmy soutěže. Prvním byl Florbal Neratovice a utkání bylo zcela v režii Draků. Škoda jenom, že rozhodčí posuzovali všechny zákroky na obou stranách až příliš benevolentně, což způsobilo, že se zápas s přibývajícím časem stále více přiostřoval. (Florbal Neratovice - Draci Říčany 2:7).
Druhým soupeřem byl TEXAS LONGHORNS. Tento tým nastoupil, bohužel, pouze se šesti hráči a hra se tak logicky odehrávala pouze na soupeřově polovině. Longhorns měli výborně nacvičený obranný blok a spoléhali na ojedinělé úniky. Draci si tak vyzkoušeli dobývání "zabetonované" obrany. (TEXAS LONGHORNS - Draci Říčany 1:6).
Kluci odvedli v obou zápasech dobrou práci. Zvláště musím poděkovat dorostencům, kteří nám přijeli vypomoci, ačkoliv už dopoledne vypomáhali juniorskému áčku. Někteří tak měli ten den v nohách tři i čtyři zápasy. A také musím vyzdvihnout našeho brankáře Kubu Zámečníka, který zlikvidoval řadu gólových šancí a brejků soupeře a vnášel klid do našich řad.
Příští turnaj hrajeme doma a čekají nás daleko silnější soupeři. Doufáme proto ve fanouškovskou podporu.” Vladimír Šedivý, trenér juniorů B

Áčko nezazářilo, ale na tři body to stačilo

Zápas proti sedmému týmu Divize měl mít jasného favorita. Draci byli od začátku aktivnějším týmem avšak mnoho gólů jim aktivita nepřinesla. Hostující Panthers hrozili předvším z protiútoků, ve kterých byli velmi nebezpeční avšak výborně chytající Novotný domácí podržel a po první třetině drželi říčanští těsné vedení 2:0. Ve druhé třetině začalo ubývat florbalu a přibývat emocí, Draci sice odskočili na již 5:0, poté se ale poprvé prosadili hosté dvěma slepenými góly. Třetí třetina už byla velmi emočně vypjatá, přestože Draci kontrolovali hru, ve hře bylo na obou stranách mnoho zákroků, které do florbalu nepatří. S průběhem zápasu nebyl spokojený ani trenér Adam Čechovič:

"Za mě naprosto nepovedené utkání, kdy se nám nedařilo prakticky nic kromě oslabení. Třetí třetina už nebyla o florbale vůbec. Do přištího týdne se musíme zlepšit úplně ve všem, takhle se připravit na play up nedá. Děkujeme našim fanouškům."  Adam Čechovič, trenér mužů A

Junioři A v okleštěné sestavě opět prohráli

Do sestavy juniorů opět zasáhlo spoustu dorostenců, pro které to jsou velmi cenné zkušenosti s vyšší kategorií, které se jim budou do budoucna moc hodit. Výsledkově se ale zápasy bohužel moc nepovedly, především kvůli prohraným třetím třetinám.

"Bohužel pokračujeme v nepovedených výkonech. Bez hráčů a tréninkové docházky se těžko hraje, natož vyhrává. Čest výjimkám." Tomáš Tichý, trenér juniorů