Víkendové review: Dva domácí turnaje, strži bojovali o druhý koš a junioři B vybojovali cennou výhru

Druhý lednový víkend přinesl opět pořádnou dávku florbalu. Doma pořádali čerčanští elévové, kteří dokonce vyzvali družstvo říčanských elévů. Starší žáci si poprvé zahráli o postup do druhého koše, ale ve finále nestačili na Start98. Dorostenci hráli před domácím publikem s Wizards a Meťákem a junioři vyrazili pro body do Rudné. Více si přečtěte níže v hodnocení od trenérů jednotlivých kategorií.

Elévové bílí

SH ZŠ Čerčany
Hodnotil trenér elévů Mikuláš Pros

"Vstup do prvního zápasu byl velmi podařený. Již po prvním střídání jsme vedli 2-0. Přesto jsme tento zápas nakonec výsledkově nezvládli a z vítězství se radovala Bohemka. V druhém zápase nás čekalo derby s Draky z Čerčan. Zápas byl z obou stran velmi povedený a vyrovnaný až do posledních momentů. V zápase se nám podařilo zvítězit 4-2. Výborný výkon jsme podali i ve třetím zápase, kde jsme si poradili s Tigers. V posledním zápase nám již docházely síly a se Spartou jsme pouze remizovali."

Elévové modří

Hodnotil trenér elévů Roman Heczko

"Tým čerčanských elévů vstoupil do domácího turnaje evidentně hodně natěšený. Pohyb, střelba a hlavně hlad po vítězství zapříčinil zaslouženou výhru nad Tigers 4:1. Snad jistota že Draci vyhrají, nebo podvědomá neochota bojovat s "bratry", vedla v případě utkání čerčanských a říčanských Draků k slabšímu výkonu a tím i porážce 2:4. Neúspěch se nejspíše promítl do psychiky a ani další dvě utkání už modří Draci nevyhráli.
Z výsledků moc spokojeni být nemůžeme, s atmosférou a fanoušky naopak ano. Rodičům patří dík i za pomoc při pořádání turnaje."

Elévové žlutí

SH VŠE
Hodnotil trenér elévů Adam Lubina

"Pomalý start a dechberoucí finiš, tak by se dala vystihnout nedělní výprava týmu elévů žlutých. Ranní zápasy Drakům nikdy moc nevoněly, prohra 1:12 je toho zářným příkladem. Ze zápasu jsme se museli rychle oklepat a jít dále bojovat. Následující dvě utkání byla ukázkou nezlomné dračí vůle, kdy jsme dokázali otočit zdánlivě prohrané zápasy v náš prospěch. Výhra 6:4 proti Panterům a 6:5 proti Bohemians je takový malý dračí zázrak na hřišti. Poslední zápas se již vedl v naší režii, soupeře jsme k ničemu nepustili a vyhráli jsme 9:2. Chtěl bych pochválit celé mužstvo za jejich nasazení a bojovnost, které nám přineslo tížené ovoce v podobě tří krásných výher. Velká gratulace patří Ondrovi a Matymu za jejich premiérové góly. Už se nemůžu dočkat dalšího turnaje."

Starší žáci A

Hodnotil trenér starších žáků Michal Jirků

Sezóna se přehoupla do 2. poloviny. Starší žáky čekalo již 7.kolo turnajů. Tým spolu v šatně i mimo ni výborně komunikuje, hrajeme s velkým nasazením a respektem. Kluci se mají rádi a je to vidět na všem, co dělají.

První zápas jsme hráli s tradičním soupeřem z Vinohrad, kterému jsme na začátku sezony byli dobrým „sparingem“ a prohrávali vysokými rozdíly. Náš výkon byl velmi soustředěný. Velkou bojovnost střídala skvělá kombinace. Byli jsme lepším týmem a zaslouženě vyhráli 3:1.

Druhý zápas s Tatranem byl velmi podobný. Klukům z Tatranu se nechtělo hrát. Za to naše střídačka žila. Výsledek stejný 3:1 pro Draky.

Finále jsme prohráli 0:4. První gól jsme dostali hned v první minutě. Draci pak měli více ze hry, ale gól nedali. Ve hře 6 na 4 jsme dostali dvě branky a bylo nadějích na druhý koš. Nic se neděje, budeme se snažit dále.

Starší žáci B

Hodnotil trenér starších žáků Jan Kovář

O víkendu jsme odehráli 1 zápas, ve kterém jsme dominovali a další 3 vyrovnané zápasy.
Ve všech utkání se jsme dobře bránili, nepouštěli soupeře do vyložených šancí a díky dobrému pressingu na soupeřově polovině jsme si několik šancí vytvořili. Dále jsme měli dobrý přechod do útoku a vyvarovali jsme se ztrátám na vlastní polovině.
S čím jsme měli problém byla zbytečná vyloučení a neproměňování šancí.

Dorostenci

Tělocvična Gymnázia Říčany
Hodnotil trenér dorostenců Matyáš Pros

"Dorostenci se na domácím turnaji představili proti Wizards a Meťáku. Ranní zápas s Wizards byl od počátku vyrovnaný a mohli jsme sledovat pěkný florbal na obou stranách. Oba výběry čítaly mnoho posil ze starších žáků, pro které to byla skvělá zkušenost. Vyrovnaný duel dospěl až do nájezdů, ve kterých se radoval soupeř. Druhý zápas s Meťákem neměl již takové tempo, naštěstí se nám během druhé třetiny zápas podařilo rozhodnout. Pochvala patří všem za výkon do obrany, také oběma našim golmanům a starším žákům, kteří se na hřišti vůbec neztratili. Díky všem a těším se na výkony na dalším domácím turnaji 26.1."

Junioři A
SH ZŠ Rudná
Hodnotil trenér juniorů Tomáš Tichý

"Juniorský tým přijel do Rudné ve velmi osekané sestavě bez klíčových hráčů. Bohužel se nám navíc při rozcvičce před prvním zápasem zranil jediný brankář, ale naštěstí zvládl odchytat oba zápasy.

Zápas s Rudnou se vůbec nevyvedl a soupeř nás přehrál. S Tatranem jsme dlouho drželi krok, ale nakonec byl nad naše síly. Hráči si však za oba zápasy zaslouží pochvalu, speciálně však Štěpán Šrůta, který odchytal oba zápasy s nepříjemným zraněním prstu.

Věřím, že v příštích zápasech urveme body a naskočíme znovu na vítěznou vlnu"

Junioři B
Arena Barrandov
Hodnotil trenér juniorů Vladimír Šedivý

"Sobotní turnaj se odehrál v příjemném prostředí nově zrekonstruované haly na Barrandově a Draci ho zahájili proti suverénovi naší skupiny ,domácí Spartě Praha. S odhodláním neprodat svou kůži lacino vytvořili kluci výborně organizovaný bránící blok, který se favoritovi v první třetině vůbec nepodařilo prolomit a do vedení se dostal pouze díky zachycení naší chybné rozehrávky a rychlému kontru. Stejným způsobem přišla Sparta i ke druhému gólu, což nás dost mrzelo, protože soupeři se do té doby stále nedařilo najít klíč na dračí obranu a vedl pouze díky našim zbytečným chybám. Po druhém gólu, ve snaze zkorigovat skóre, již kluci nedrželi tak kompaktní blok a hru trochu otevřeli, což byla voda na sparťanský mlýn, a v každé z následujících třetin jsme obdrželi po šesti gólech. Sparta hrála rychlý kombinační florbal, a ačkoliv nám nedala moc šancí, zápas nám mnohé ukázal. Vyzkoušeli jsme si nové herní varianty a jejich efektivitu. A zápas jsme pojali jako přípravu na následujícího soupeře. Nepříjemností bylo zranění Sebastiána Juříka již ve třetí minutě a oslabení již tak dost oslabeného týmu. Domácím musíme poděkovat za vstřícnost, neboť jeden z naši hráčů zapomněl doma podstatnou část dresu a soupeř nám sám nabídl svůj erární, čímž nám umožnil nastoupit v kompletní sestavě.

Druhým soupeřem byl FAT PIPE Start98. Zápas jsme začali stejně jako proti Spartě. Stažení do nepropustného bloku a číhali na brejk. A tady se ukázal rozdíl mezi Spartou a Startem98. Zatímco předchozí soupeř si nás hlídal, abychom mu neutekli, Start98 v tomto směru tak ostražitý nebyl. První třetinu sice vyhrál, ale herně nebyl lepším týmem. Všechny branky, které jsme obdrželi, byly soupeři darovány. O první přestávce jsme si řadu věcí vyříkali a přeskupili formace (po první třetině jsme přišli o dalšího hráče). Od druhé třetiny pak už byl na hřišti jenom jeden tým - disciplinovaný, semknutý a odhodlaný - během dvou třetin otočili Draci výsledek z 1:3 na 9:4!

Dojem z turnaje mám stejný jako u toho předešlého. Výkonnostně jde tým nahoru a dnes navíc poprvé v sezóně dokázal otočit nepříznivý stav. Dalším pozitivem je 100% využití přesilovek v obou zápasech (V tabulce využití přesilovek jsou Draci celkově druzí s 72% úspěšností). Největším problémem stále zůstává rozehrávka.

V situaci, kdy jsme vinou zranění dohrávali turnaj s torzem hráčů, však musím jenom chválit a chválit. Osm statečných, kteří zůstali na střídačce, si tentokrát sáhlo hodně na dno svých sil. Vedle toho musím také poděkovat šéftrenérovi Pavlu Pajerovi, který se nám tento týden věnoval a pomáhal nám s taktikou "Jak vyzrát v malém počtu hráčů na silnějšího soupeře"."