Víkendové review: Úspěšní mladší žáci, muži deklasovali oslabené Štíry. Hrála také přípravka

Další velmi pěkný a povedený florbalový víkend za sebou mají dračí týmy přípravky, mladších žáků a mužů A.

Přípravka

Modrý tým, Čerčany
Hodnotil trenér Martin Heczko:

"Za možnost odehrát tento turnaj vděčíme Říčanským dráčatům, jež nám pomohli dorovnat nemocemi oslabený tým. V Kobylisích jsme první dva zápasy na soupeře nestačili, poté se ale karta obrátila, Orku Počernice jsme porazili dokonce 8:0 a Spartu pak při napínavém utkání 4:3. Zpestřením byla i mezizápasová aktivita kampaně Hlavně nezlobte, kde děti získali drobné dárky. Přikládám jednoslovné hodnocení turnaje samotnými hráči:
8:0
Organizátorům chybělo k dokonalosti polepení šaten, které v ranním shonu způsobovalo další zdržení.
Hostujícím i našim hráčům děkuji za bojovnost a týmovost."

Bílý tým, Říčany
Text redakce

Bílý tým odehrál svůj turnaj také v hale na Kobylisích, hráli se zde totiž dva turnaje souběžně. Příjemným zpestřením byly hry a dárky připravené kampaní Českého florbalu "Hlavně nezlobte". Draci předvedli velmi povedené výkony, povedlo se jim vstřelit mnoho krásných gólů a odměnou jim byly 4 výhry ze 4 zápasů. Gratulujeme!

Mladší žáci

Bílý tým
Hodnotili trenéři Luboš Janda a Petr Urban:

”Tým bílých vyhrál 4.koš ligy mlžů a postupuje do třetího. Tři výhry a jedna prohra. Dvě ze 4 utkání jsme odehráli hezky a na úrovni, kterou bychom rádi drželi a při které jsme schopni hrát/trápit/vyhrát i s prvokošovými kvalitními soupeři. Letos sbíráme zkušenosti, protože drtivá většina hráčů bílých je r. 2012. V turnaji dostali prostor nové tváře, které se letos moc hezky prezentují na tréninkách a v turnajích s modrými a vedli si moc dobře. Pozitivní je ukončení série porážek. Netrpělivost a neschopnost vstřelit gól nás trápila skoro celý poslední zápas turnaje proti soupeři z Vinohrad. Naštěstí díky dvěma gólům v posledních 3 minutách a to druhý padl v oslabení, jsme si zajistili postup do 3.koše.”

Modrý tým
Hodnotil trenér Jaroslav Borl:

“V sobotu 25.11. se modrý tým mladších žáků, již podruhé, ujal pořádání.

V prvním zápase se náš tým utkal se známým soupeřem z předchozích turnajů - Eden Beroun. Zápas začal pro nás celkem nepříznivě, protože soupeř v úvodní části nekompromisně potrestal naši chybu v obraně, a poté vlivem nepozornosti jsme už v půlce první poloviny prohrávali 2:0.

Od té chvíle jsem začali dobývat soupeřovu branku a do konce poloviny se nám povedlo snížit na 2:1. V druhé půli jsme se stále tlačili do brány a 2 minuty před koncem srovnali. Potřeba je ale vyzdvihnout zákroky gólmanky, která se po vlastním góle dokázala parádně oklepat a nepustit soupeře k odskočení. Zápas s vypětím všech sil nakonec skončil remízou 2:2.

Ve druhém zápase jsem hráli proti Olympu Praha. Jeho předchozí zápas dopadl výhrou pro Beroun 4:2. Věděli jsem tedy, ze potřebujeme vyhrát minimálně rozdílem 3 gólů, pokud chceme pomýšlet na případný zápas o postup do vyššího koše.

V první půli se nám povedlo skórovat jako prvním a hned několikrát, což podpořilo náš klid. V zápase se dařilo střelecky Kubovi Šulcovi, který se blýsknul 4 góly. Průběh utkání tak proběhl celkem hladce a skončil 8:2.

V posledním zapase nás čekal rival z Kostelce. Soupeř prokázal své kvality a několikrát ohrozil naši branku. Hra probíhala “nahoru dolů” po opakovaných ztrátách ve středu hřiště. Stav po půli byl z našeho pohledu 3:2. Během druhé půle jsme dokázali odrazit soupeřovu přesilovou hru a navýšit náš náskok na konečný stav 6:3.

Děkujeme všem fanouškům za vytvoření příjemného domácího prostředí a Jirkovi s Michalem za pomoc u pořadatelského stolku.”

(Pozápasová fotka je jako úvodní fotografie)

Muži A

Muži byli po 14 denní pauze bez zápasu hodně při chuti. Štíři přijeli na venkovní zápas ve výrazně slabší sestavě, než byli v minulém vzájemném zápase a Draci tak šli do souboje jako jasný favorit. Prvních pět minut zápasu sice branku nepřineslo, poté ale říčanstí spustili svojí show. Během zápasu se jim podařilo nastřílet 24 branek a inkasovali z ojedinělých protiútoků pouze třikrát. Zápas symbolicky zakončil gólem kapitán Jan Brejcha, pro kterého to byl první gól v Divizi. Věříme, že brzy přidá další :).

Hodnocení trenéra Adama Čechoviče:

“Dnešní výsledek mě těší. Ukázali jsme, že jsme schopni hrát v tempu celý zápas, byť je utkání rozhodnuto. Soupeř dnes dorazil v oslabené sestavě a i tak se nám snažil celé utkání vzdorovat a nevzdal se, za což zaslouží respekt, zároveň skvělý výkon předvedl brankář hostí, jinak by skóre šplhalo ještě výrazně výš. My si nyní musíme zachovat dnes získané sebevědomí, protože nás čeká náročný program s blížícím se koncem roku. Děkujeme divákům za skvělou podporu.”