Víkendový souhrn: 10 Dračích družstev v akci!

Víkend, který jsme v historii klubu asi ještě neměli. Do zápasů nastoupilo celkem 10 družstev.

Elévové

Dva týmy elévů hráli na domácím turnaji v Čerčanech, třetí tým pak pořádal v neděli na říčanské MSH. Všichni hráči předvedli moc pěkné výkony a od svých trenérů si vysloužili pochvaly. Na našem FLICKRu se můžete kouknout na fotogalerii ze sobotního turnaje v Čečanech. Odkaz zde: https://flic.kr/s/aHBqjB26ri

Muži A

Áčko hrálo své teprve druhé domácí utkání v nové hale, tentokrát proti Meťáku ČB. Utkání již od začátku nebylo v příliš velkém tempu a hosté šli rychle do dvougólového vedení. Draci pak začali využívat své herní převahy i pro střelbu gólů a dostali se do vedení, které již nepustili. Chabé tempo provázelo celý zápas a výpadky v obranné fázi znamenaly i mnoho obdržených gólů. Trenéři Draků tak po zápase nemohli být spokojeni, když domácí zvítězili nad outsiderem pouze 14:10. Náprava nepovedeného výkonu může přijít již tento víkend proti houževnatým Panthers Praha. Muži nicméně zůstávají neporaženi a v neděli mohou přidat desátou letošní ligovou výhru.

Hodnocení trenéra Adama Čechoviče

"Dnes jsme mrhali časem svým a 154 diváků, kteří na zápas dorazili. Pozitivní jsou tři body a tím bych skončil. Naše bránění bylo až žalostně zoufalé a přístup tréninku v týdnu se nám odrazil i v tomhle zápase. 8 gólů jsme soupeři darovali úplně sami a náše nasazení připomínalo spíš vánoční trénink. Děkujeme soupeři za férový zápas a divákům za podporu."

Muži B

Hodnocení trenéra Tomáše Tichého

"Muži TTB nezažívají nejšťastnější vstup do sezóny a do Exe Sport Arény jeli s cílem získat 6 bodů do tabulky. První zápas s VŠSK MFF Praha se nesl v bojovném, ale sportovním duchu a Draci měli v celém zápase navrch. Nakonec z toho bylo vítězství 7:4.

Druhý zápas s týmem IBK Kubánský Klan nám nevyšel od začátku, kdy jsme poměrně brzo prohrávali 0:3. Následně přišla série nesmyslných vyloučení, část z nich musel pro jejich neopodstatněnost soupeř odvolat, ale nezvládli jsme aktivitu Kubánského Klanu a jejich důraz na hřišti. Totálně jsme vyhořeli ve 2. třetině a ve 3. třetině se nám již bohužel nepodařilo snížit. Skóre 2:8 je kruté, ale v tomto zápase měl soupeř navrch.

Muži TTB se drží lehce nad spodkem tabulky a mají před sebou spoustu práce. Je hlavně potřeba zlepšit obrannou činnost, speciální formace a efektivitu střelby, pro to abychom nebyli pouze vyrovnaným soupeřem, ale lepším týmem na hřišti a sbírali body."

Junioři A

"Juniorský tým se vydal do Kobylis, kde ho čekaly zápasy s SKV a Tatranem B. První zápas s SKV byl dvě třetiny pevně v dračích rukou, poté se ale na hřišti začaly dít věci, ze kterých mi zešedivěla půlka hlavy a zestárl jsem o 10 let. Za stavu 3:0 jsme si dali jasné instrukce o zápase a držení balónku. Bohužel to šlo asi jedním uchem dovnitř a druhým ven. SKV snížili na 3:1, poté jsme dostali nešťastnou červenou kartu a dlouhé oslabení jsme přestáli. Minutu a půl před koncem však přišlo po další chybě snížení na 3:2 a vše vygradovalo nesmyslnou hlavičkou před naší brankou 11 vteřin do konce zápasu, kdy rozhodčí nařídil trestné střílení. To však náš brankář s pomocí dobře postavené branky vychytal a nakonec jsme utrpěli výhru a získali 3 body.

Zápas s Tatranem B byl úplně o něčem jiném. Od začátku jsme byli aktivnější a soupeře jsme k ničemu nepustili. Celou dobu jsme pevně drželi otěže zápasu, hráči na hřišti bojovali a nakonec z toho bylo krásné vítězství 5:3 a další 3 body do tabulky.

Juniorský tým ještě neprohrál a drží druhou příčku v tabulce, protože Tatran má dva zápasy k dobru. Stále ale musíme pracovat, hlavně na koncentraci a přístupu k zápasům."

Junioři B

Hodnocení trenéra Vladimíra Šedivého

"První zápas proti Florbalu Neratovice předvedli kluci skvělý výkon a po zásluze získali první body do tabulky za vítězství 3:2 po samostatných nájezdech. Slušně pak odehráli i první třetinu proti Kutné Hoře. Bohužel, poté, co soupeř ve druhé třetině odskočil na rozdíl tří gólů, jakoby někteří hráči ztratili motivaci a jejich výkon již nebyl podle našich představ. A to se projevilo i na konečném skóre. Teď máme měsíc přestávku, neboť další turnaj vynecháváme. Snad se nám za tu dobu podaří vylepšit nejen herní projev, ale i přístup ke každému zápasu."

Dorostenci

Hodnocení trenérů Matyáše Prose a Vladimíra Šedivého

" V prvním zápase jsme hráli s již známým soupeřem Vikings Kobylisy. Po celou dobu utkání jsme byli aktivnějším týmem a byli jsme hodně na balonku. Díky naší trpělivosti a konzistentnímu tlaku se nám podařilo vstřelit 7 gólů. Oproti minulému vzájemnému zápasu jsme omezili chyby do obrany a soupeři tak nedarovali mnoho šancí.

Druhý zápas jsme odehráli proti SK Meťák České Budějovice. Přestože jsme od druhé minuty až do poloviny poslední třetiny neustále dotahovali náskok soupeře, ohromné nasazení a vůle po vítězství nám nakonec přinesli zasloužené tři body. Soupeř se soustředil především na defenzívu a skóroval po rychlých protiútocích. Naši více kombinovali a více se tlačili před soupeřovu bránu, což nakonec přineslo zasloužený úspěch v podobě vítězného gólu 20 vteřin před koncem utkání (7:6)."

Starší žáci B

Hodnocení trenéra Jana Kováře

"V prvním zápase jsme narazili na Sokol Šestajovice. Soupeř byl lepší a v 5. minutě to potvrdil 2 slepenými góly a dostal se do vedení 2:0, které v 8. minutě navýšil na 3:0. Nám se podařilo vytvořit několik šancí a jednu z nich proměnit v gól až pár vteřin před koncem 1. poločasu. Druhý poločas už byl vyrovnanější, přesto ho soupeř vyhrál 2:0 a celkově jsme prohráli 1:5.

Ve druhém zápase jsem vyzvali Spartu. V prvním poločase jsme dominovali a prakticky se hrálo na jednu branku, z tohoto se nám podařilo vstřelit 1 branku a po prvním poločase jsem vedli 1:0. Ve druhé půli se soupeř začal dostávat do šancí a podařilo se jim jednu zužitkovat a vyrovnat. Na to se nám podařilo rychle zareagovat 2 góly a vyhráli jsme 3:1.

Třetí zápas jsme odehráli s Kutnou Horou, kde jsme v první půli byli lepším týmem, což se odrazilo na skóre, které bylo 3:0. V druhé půli se hra začal vyrovnával a soupeř s vytvářel nebezpečné šance, ale na našeho skvěle chytajícího gólmana se soupeři nepodařilo vyzrát, a navíc se nám povedlo vstřelit další 3 góly a vyhrát 6:0.

Ve čtvrtém a zároveň posledním zápase jsme vyzvali Mladou Boleslav. Vyrovnaný první poločas vyzněl lépe ve prospěch soupeře, když ho vyhrál 4:2. Ve druhém poločase jsme si nevytvářeli tolik šancí a soupeř udeřil celkem třikrát a utkání skončilo naší prohrou 7:2."