105_20240112_110824.jpg

Víkendový souhrn mládeže: Úspěšná přípravka i mladší žáci, dorostenci došli na PFC do semifinále B play-off

První lednový víkend si na Draky nachystal pořádnou porci florbalu. Přečtěte si hodnocení zápasů trenéry jednotlivých kategorií.

Přípravka bílí

Hodnocení trenérky Báry Havlíčkové:

Říčanská přípravka odehrála v sobotu další turnaj. První zápas jsme byli trochu ospalejší, ale to se hned po první polovině zlepšilo. Kvůli absenci jednoho z týmů jsme odehráli pouze 3 zápasy. Kluci předvedli parádní výkony, dali opět spoustu gólů a dokonce si zkusili i pár nájezdů. Z víkendu si tak odnášíme 3 výhry, které nás posunuly do prvního koše.


Přípravka modří

Hodnocení trenéra Romana Heczka:

Domácí turnaj v Čerčanech se odehrál bez kolínských Pitbulls (řádně omluvených). K letňanským Black Angels se tato informace prý nedostala a jejich příjezd až na desátou hodinu lehce zkomplikoval rozpis utkání.
I přes kvalitní výkon gólmana Dráčata nestačila na Mladou Boleslav. Proti kutnohorským jsme do brány vyslali Sabču, která nám spolu s Matějem a Matym přijela pomoci z Říčan. Změna se vyplatila a tým s jejich rodiči i prarodiči mohl slavit vítězství 3:1. Na rozdíl od kladenských Rytířů, jsme čerstvého brankáře vystřídali bez nátlaku a proti Black Angels Draci znovu vyhráli 5:2.
Všem hráčům děkuji za účast i za odvedené výkony. Tradiční Food Truck přispěl k pohodové atmosféře a i zapomenutá letňanská hráčka se nakonec shledala s mámou.


Mladší žáci bílí

Hodnocení trenérů L.Jandy, M.Kubizňáka, P.Urbana:

V neděli 7. 1. 2024 na prvním turnaji roku 2024 čekali na říčanský tým zajímavé týmy jako Chodov, Sparta a Tigers. Všichni soupeři již měli zkušenosti s prvním košem ligy této kategorie. První zápas proti Chodovu jsme odehráli moc hezky a zaslouženě vyhráli. Trochu pocit uspokojení, viditelně horší fyzická připravenost a taky špetka štěstíčka nám chyběla v následujících dvou zápasech a tak jsme je oba prohráli. Cíl udržet 2. Koš se podařilo splnit a pro příští turnaj máme cíl jasný: zlepšit fyzickou kondici, abychom využili nasazení našich 3 útoků proti soupeřova většinou dvěma.


Mladší žáci modří


Dorostenci

Hodnocení trenéra Matyáše Prose:

Dorostenci odehráli svůj první neligový turnaj. Na pátém ročníku zimního PFC došel tým Draků až do semifinále B play-off. Turnaj nám výborně posloužil pro získání zkušeností proti silným týmům. Ukázal nám naše rezervy hlavně v rychlosti hry. Věřím, že budeme schopni zkušenosti využít především v ligovém play-off.